Bandić ide kod Arnolda Schwarzeneggera
GRADONAČELNIK Milan Bandić rekao je u "Temi dana" Nove TV da će ovog mjeseca otputovati u SAD i između ostaloga posjetiti guvernera Kalifornije, holivudskog snagatora Arnolda Schwarzeneggera.
"Na sreću idem u SAD, ali na žalost neće me biti devet dana u Zagrebu. Ali to će biti devet dana sa dva vikenda i dva blagdana. 16. sam u New Yorku, 17. u Washingtonu, i zatim idemo u L.A., kod Schwarzeneggera, a 25. je u L.A.-u konferencija gradonačelnika iz svih saveznih američkih država, i koliko znam ja ću biti jedini gradonačelnik iz Europe", rekao je Bandić u gostima kod Hloverke Novak-Srzić.
"Nisam poražen"
Zagrebački gradonačelnik i dalje ostaje pri tvrdnji da na izborima za čelnog čovjeka SDP-a nije poražen, već tvrdi da je "pobijedila demokracija, pobijedio je SDP" i dodao da je izborom sačuvan dignitet stranke.
Također mu, kako kaže, nije krivo ni što je u SDP-u 17 godina a Zoran Milanović je tek 3 godine došao na Iblerov trg. Zagrebački se gradonačelnik ovog tjedna našao na ručku s novim šefom SDP-a, međutim nije htio otkriti tko je od njih dvojice platio račun.
"Nije bitno tko je platio, nije iz blagajne SDP-a i nije iz gradske blagajne", rekao je Bandić, koji kaže da je poziv za ručak dobio od Milanovića dok je bio u posjetu Krakowu u Poljskoj, te da je ručak trajao sat vremena.
Bandić u loži, Milanović na tribinama
Činjenicu da je on sinoćnju utakmicu između Hrvatske i Rusije gledao u svečanoj loži dok je Milanović istu gledao s tribina, Bandić je rekao da njemu mjesto među državnim dužnosnicima pripada.
"Logično je da gradonačelnik bude u loži, ne moramo biti demagozi i glumatati, moje mjesto je u loži. Bio sam i na sjeveru, i na jugu i zapadu puno puta, ali postoje situacije kada ne treba to izbjegavati i biti sa najvišim državnim dužnosnicima", rekao je. Prokomentirao je i rezultat, rekavši da se i ljudima poput Dudua, odnosno Eduarda da Silve, može dogoditi onakva noć te da bi on vjerojatno od sto onakvih šansi pogodio 98 puta.
Tko će biti nositelj liste u Zagrebu
Mogućnost odlaska iz SDP-a i osnivanje vlastite stranke, Bandić je komentirao riječima, "Mene tjeraju iz SDP-a već 17 godina, ali ja ću zadnji zatvoriti vrata". Iako je uglavnom govorio da vjeruje u pobjedu SDP-a, rekao je i "bojim se gubitka izbora, ali ne i za SDP".
Mogućnost da bude nositelj liste za dijasporu, gradonačelnik Zagreba je rekao da je to odluka šefa SDP-a, koju mora podržati stranka. On je do sada bio nositelj liste za drugu izbornu jedinicu, dok je Ivica Račan tradicionalno bio nositelj prve, u kojoj je Grad Zagreb.
S obzirom da je Milanović već rekao da će biti nositelj liste za četvrtu jedinicu, gdje će u Osijeku odmjeriti snage s jakim protivnicima Branimirom Glavašem iz HDSSB-a, Antom Đapićem iz HSP-a i Vladimirom Šeksom iz HDZ-a, Bandić je napomenuo da bi bilo logično da gradonačelnik Grada Zagreba preuzme prvu izbornu jedinicu, ako neće, kao dosada, u Zagrebu nositelj biti predsjednik SDP-a.
A.B.
Foto: H.P.