Amerika napala Islamsku državu u Somaliji, ima poginulih
Foto: Getty
SJEDINJENE Države izvele su jučer prve napade na džihadiste Islamske države u Somaliji i ubile su "nekoliko terorista", objavila je vojska.
Vojska je pojasnila da su napadi izvedeni u suradnji sa somalskom vladom.
Islamska država na tom području pokušava ojačati, ali stručnjaci kažu da je ona "mali igrač" u usporedbi s al Šababom.
Napadnuti i militanti al Šababa
Dosad je Washington u više navrata izveo napade na militante al Šababa u Somaliji.
Ta je skupina prisutna na jugu i u središnjem dijelu zemlje, gdje redovito izvodi bombaške napade.
Al Šabab želi istjerati mirovne snage iz Somalije, svrgnuti somalsku vladu koja ima potporu Zapada i nametnuti svoju strogu verziju islama.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati