AMD otpušta 10 posto radnika
AMD, najveći proizvođač mikroprocesora nakon Intela, najavio je drastične mjere, veliki broj otkaza kako bi reducirali daljnje gubitke.
Advanced Micro Devices zabilježio je velike gubitke u prvom kvartalu ove godine, a daljnja očekivana dobiti za prvi kvartal ove godine iznose 1,5 milijardi dolara što je za 15 posto manje nego što je bila zabilježena dobit u prvom kvartalu prethodne godine.
Ukupan broj otpuštenih radnika bit će oko 1.600 čija bi otpuštanja trebala biti dovršena do kraja trećeg kvartala, a početkom drugog kvartala očekuje se naplata svih tvrtkinih restrukturiranja. Rezultat umanjenog kvartalnog prihoda je pad prodaje u svim segmentima AMD proizvodnje.
V.M.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati