Sisak će po prvi put voditi žena!
Foto: Nikola Čutuk/Pixsell, Mate Piškor/Cropix
POBJEDA SDP-ove Kristine Ikić Baniček veliko je iznenađenje u Sisku. Naime, nakon prvog kruga, iako je razlika bila samo 4 posto, očekivala se pobjeda aktualnog gradonačelnika HDZ-ovog Dinka Pintarića kojemu bi ovo bio peti mandat, no drugi krug donio je veliko iznenađenje.
S 51,12 posto glasova slavila je SDP-ovka i time postala prva žena gradonačelnica Siska! Dobila je tisuću glasova više od Pintarića koji je nakon poraza najavio povlačenje iz politike, a pobjedu je dočekala u suzama.
"Sisak očekuje proaktivna gradonačelnica i proaktivna gradska uprava koja će biti 24 sata dnevno na usluzi Siščanima. Bit ćemo velika tvornica projekata i nastojati ćemo privlačiti investicije koristeći sva raspoloživa sredstva koja ćemo imati na raspolaganju. Imamo planove, nismo obećavali ništa nemoguće, ali je potrebno prvo vidjeti što su nam ostavili u nasljeđe", komentirala je za sisak.info nova gradonačelnica Kristina Ikić Baniček, zahvalivši se svim svojim biračima.
Tko je Kristina Ikić Baniček?
Rođena je 22. rujna 1975. godine u Sisku gdje je završila i osnovnu školu te gimnaziju. Na Hrvatskim studijima - Sveučilište u Zagrebu diplomirala kroatologiju i sociologiju. U Hrvatskom centru za razminiranje radi kao savjetnica za EU fondove. Udana je i majka dvoje djece.
U SDP se uključila 1998. preko Foruma mladih, a od 1999. sudjeluje u radu sisačke organizacije SDP-a. Od 2001. do 2005. bila je vijećnica u Županijskoj skupštini Sisačko-moslavačke županije, a od 2005. je izabrana vijećnica u dva mandata Gradskog vijeća Siska. U drugom mandatu je i predsjednica Kluba vijećnika SDP-a.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati