Ministar Ostojić idući tjedan u Rimu na Generalnoj skupštini Interpola
Foto: Damjan Tadić/Cropix
MINISTAR unutarnjih poslova Ranko Ostojić u ponedjeljak putuje u Rim na višednevnu Generalnu skupštinu Interpola.
U ponedjeljak će se održati sastanak ministara na kojem će sudjelovati ministri pravosuđa, sigurnosti i unutarnjih poslova iz stotinjak zemalja. Na sastanku će biti i ministar Ostojić, a raspravljat će se o izazovima policije u suočavanju sa suvremenim oblicima kriminaliteta te će sudionici podijeliti vlastita nacionalna, ali i međunarodna iskustva s tog područja.
Iz programa Generalne skupštine kao važne teme za Republiku Hrvatsku MUP izdvaja Inicijativu e-izručenje, izmjenu načina rada s SLTD-om (Stolen and Lost Travel Documents Database) Interpola i uvođenje sustava oznaka tajnosti podataka Interpola.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati