Bandić obitelji Zahirović dodijelio stan
Foto: Zagreb.hr
JUTROS u 8 sati, u naselju Sopnica - Jelkovec, Mladena Pozajića 8, zagrebački gradonačelnik Milan Bandić predao je ključeve stana obitelji Zahirović koja s dvanaestero djece živi u izuzetno teškim socijalno - zdravstvenim uvjetima.
Podsjetimo, gradonačelnik je u rujnu prošle godine primio 14-članu obitelj Zahirović - majku Mirsadu, oca Rašida i njihovu djecu, te ravnateljicu OŠ Lovro pl. Matačić Zdenku Kapović, koja je inicirala susret. Naime, ove je školske godine u OŠ Lovro pl. Matačić upisano šesto dijete iz obitelji Zahirović, mala Stela, a njeno petero braće i sestara idu u drugi, odnosno četvrte razrede, i svi su primjerni učenici, odlikaši s prosjekom 5,0 i omiljeni, ne samo kod nastavnika, nego i kod učenika.
Tada je gradonačelnik obećao da će učiniti sve u okviru svoje nadležnosti kako bi pomogao toj obitelji. Stan se dodjeljuje na temelju Zaključka o davanju stanova na privremeno korištenje, na vrijeme od tri godine.
"Ovdje će to biti uredno i čisto, djeca su čista, uče i to je najmanje što smo mogli napraviti"
Najmlađem djetetu ove romske obitelji je tri i pol mjeseca, dok najstariji sin ima 21 godinu. Mama Mirsada Zahirović bila je presretna kad je vidjela novi stan od 90 kvadratnih metara: "Ja se svima zahvaljujem koji su se borili i trudili za nas. Živjeli smo u 10-ak kvadrata i to je bio užas. Bez struje, bez vode, s 12-ero djece je bilo užasno, a hvala Bogu što smo dobili taj stan što nam ga je gradonačelnik dao".
Djeca koja idu u osnovnu školu Lovro pl. Matačić, po riječima ravnateljice Zdenke Kapović, svi su odlikaši. Gospođa Kapović inzistirala je kod gradonačelnika da se ovoj djeci dodjeli bilo kakav pristojan krov nad glavom: "Na Dan žena je usrećena jedna sjajna žena - to je Mirsada, majka ove 12-ero djece. Gradonačelnik je obećao stan i stan je tu".
Nakon što je predao ključeve gradonačelnik Bandić obratio se roditeljima: "Ovdje će to biti uredno i čisto, djeca su čista, uče i to je najmanje što smo mogli napraviti".
Bandić je na kraju poručio da ovakav socijalni program nema niti jedan grad u Europi: "Grad Zagreb nema niti jednu obitelj koja spava vani, ne postoji niti jedna obitelj koja nema krov nad glavom i topli obrok. To nema niti jedna europska metropola".