Real izbačen iz Kupa kralja
Foto: Guliver Images/Getty Images
REAL MADRID izbačen je iz Kupa kralja! Kraljevski je klub skupo platio administrativnu pogrešku. Naime, Rus Denis Čerišev prošle je sezone u dresu Villarreala skupio tri žuta kartona, zbog čega nije smio nastupiti u idućoj utakmici Kupa, a on ne samo da je nastupio nego je i zabio gol na spomenutoj utakmici. Španjolski trećeligaš odmah je uložio žalbu, a Španjolski nogometni savez izbacio je Real iz natjecanja.
> Opća sprdnja s Realom: Cadiz pjeva "Čerišev mi te volimo", provokator Pique plače od smijeha
Rafa Benitez i Real u obrani su istaknuli kako Čerišev nije bio obaviješten te da nitko u klubu nije znao da Rus ne smije nastupiti, ali Savez nije imao milosti. Osim toga, bivši sudac Emilio Rosanes tvrdi da je upozorio kako Čerišev nema pravo nastupa.
"Obavijestio sam klub telefonski i faxom, no nisam dobio nikakav odgovor", izjavio je.
Benitez: Nemam komentara
Rafa Benitez nije htio komentirati odluku o izbacivanju.
"Predsjednik je jučer rekao sve što je trebalo kazati na tu temu. Fokusirani smo samo na Getafe", poručio je.
Benitezu ovo nije prvi put
Sličnu situaciju Real Madrid je imao u listopadu 1994. godine u utakmici s Compostelom. Tadašnji argentinski trener Jorge Valdano uveo je u igru Slovaka Petera Dubovskya umjesto Luisa Enriquea premda je već na terenu imao trojicu stranaca - Argentinca Fernanda Redonda, Danca Michaela Laudrupa i Čileanca Ivana Zamorana. Ta nepravilnost zbog nedopuštenog broja stranaca trajala je jedva minutu. Valdano je bio kažnjen zbog nemara, a klub je dobio novčanu kaznu. Utakmica se tada mogla poništiti, no Compostela je to odbila budući da je odigrala neriješeno što joj je odgovaralo.
Početkom 1996. Valdano je smijenjen. No već iduće godine, ovaj put na klupi Valencije, ponovio je istu grešku na gostovanju kod Racing Santandera gdje je u jednom trenutku imao na terenu petoricu nogometaša koji su imali državljanstvo zemalja izvan tadašnje europske zajednice, uključujući hrvatskog napadača Gorana Vlaovića. Utakmica je tada mogla biti registrirana 3-0 za Racing, no kako je pobijedio s 2-1 nije se žalio te je ostao rezultat ostvaren na travnjaku. Valdano je ubrzo smijenjen.
Rafaelu Benítezu, koji se našao na udaru žestokih kritika nakon 0-4 poraza od Barcelone, ovo nije bila prva greška s uvođenjem igrača bez prava nastupa. Naime, poput Valdana i on je 2001. kao trener Valencije poslao na teren dodatnog stranca i to u 91. minuti. Kada je u igri već imao Srbina Miroslava Đukića te Argentince Pabla Aimara i Roberta Ayalu on je u posljednje dvije minute uveo i Rumunja Denisa Serbana. Valencija je zbog toga bila izbačena iz kupa premda je na gostovanju pobijedila niželigaša Noveldu s 1-0. Klub je tada dao otkaz svom delegatu Juan Cruz Solu. Perez je u posljednjih deset dana i drugi put stao u obranu Beníteza. "Imamo fantastičnog trenera i trebamo ga pustiti da radi", poručio je.