Mario Ančić dočekan na splitskim Gripama
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Obraćajući se velikom broju okupljenih, prekidan povicima oduševljenja i odobravanja, Mario Ančić svima je zahvalio na veličanstvenom dočeku koji su im priredili pozdravivši i Gorana Ivaniševića, Nikolu Pilića koji su bili spriječeni da večeras budu tu.
Kazao je kako mu je posebno drago što se ta fešta održava u njegovu rodnom gradu u kojemu je Hrvatska pobijedila u četvrtfinalu i polufinalu Davis Cupa.
"Drago mi je što sam i ja dočekao svoj dan, jer Split je uvijek znao dočekati svoje šampione", rekao je Ančić ne zaboravivši zahvaliti i roditeljima i svima koji su mu davali potporu, bez koje ni ovakvog uspjeha ne bi bilo.
"Bilo je krvavih dana i puno znoja, ali na kraju se maksimalno isplati", poručio je Mario Ančić.
"Zajedno s njima", kako je rekao, "mi smo u ovoj dvorani pobjedom nad Rumunjima i Rusima skovali tu zlatnu medalju koju su oni u Bratislavi ispolirali, a Ančićevim pobjedničkim poenom dobili smo četvrti briljant teniske povijesti Splita - Franulovića, Pilića, Ivaniševića i Ančića".
Mariju Ančiću te dr. Srđanu Matijaševiću i Robertu Prusu na sjećanje na taj trenutak, u ime grada Splita uručio je zlatnike s likovima cara Dioklecijana, utemeljitelja grada, i Svetoga Dujma splitskog nebeskog zaštitnika.
Proslavi su bili nazočni brojni splitski sportaši među kojima i Blanka Vlašić, Igor Boraska, brača Siniša i Nikša Skelin...
U programu proslave osvajanja Davis Cupa na Gripama, koji bi trebao potrajati nekoliko sati, sastavljenom po želji Marija Ančića, sudjeluju Giboni, Mladen Grdović, Klapa Cambi, Luka Nižetić te Marijan Ban i ostali.
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu? Kliknite ovdje.
Ovo je .
Homepage nacije.
Imate važnu priču? Javite se na desk@index.hr ili klikom ovdje. Atraktivne fotografije i videe plaćamo.
Želite raditi na Indexu? Prijavite se ovdje.
Učitavanje komentara