Ljubo: Treba nam čudo
ARGENTINA je protiv Hrvatske u subotu povela s 2:1, čime je napravila veliki korak prema polufinalu Davis Cupa. U tom je tonu, nakon meča parova, govorio i naš izbornik Ivan Ljubičić.
"Počeli smo sporo, kako to u igri parova obično biva. Nakon tri-četiri gema počeli smo igrati, Marin više nije padao, no nedostajala nam je sreća u važnim poenima. Neću reći da smo danas bili bolji, jer nismo. No, odigrali smo jako dobar meč. Za mene ovaj poraz nije iznenađenje, no pobijedimo li sutra, to će biti iznenađenje u svakom slučaju." - kazao je Ljubičić nakon meča.
"Argentinci su danas odigrali pristojan meč. Jednostavno, bili su bolji. No, s Marijom bi to bila jedna sasvim druga priča. Mislim da bi dobili, kao i uvijek kad igramo u paru. Argentina je zaslužila pobjedu, a naše šanse za konačnu pobjedu, iste su kao i nakon ždrijeba. U trenutku kad smo saznali da Mario neće igrati, bili smo spremni na ovu situaciju." - dodao je.
Pitanje dana i dalje se odnosi upravo na Marija. Izborniku se činilo da je danas mnogo bolje izgledao, no konačna odluka će pasti 15-ak minuta prije meča.
"Nadam se kako će Mario sutra biti sto posto jer jedino tako može na teren. No, može se dogoditi da se ozljeda pogorša, što nikako ne bi volio. Mario i dalje ostaje moja prva opcija, no on jedini može znati kolike su realne šanse da zaigra." - govorio je Ljubo.
Ančić je cijeli dan proveo na terapiji i više od toga teško da možemo doznati. Ljubičić je u dva dana na sebe preuzeo veliku odgovornost, odigrao dva iznimno teška meča i donio prvi bod koji je naše tenisače održao na životu.
"Spreman sam ja na puno više igre od šest sati." - odgovorio je argentinskim novinarima na upit o svojoj fizičkoj spremi.
Bio je oštar, zamišljen i pomalo sjetan iako novinarima to nije želio priznati. Ako je prije govorio da nemamo šanse, sada je to dobio crno na bijelo.
"Treba nam čudo, a ono se još nije dogodilo. Šanse imamo do zadnjeg poena, ali..." - kazao je.
U nedjelju će Ljubičić ponovo stati preko puta velikog Davida Nalbandiana pa je spektakl u zagrebačkom Domu sportova zagarantiran. Nekima se u sjećanje urezala furiozna pobjeda u Miamiju prije malo više od tjedan dana, nekima pak, brzopotezni povratak u zbilju na terenima Šangaja, no Davis Cup u tenis unosi najviše emocija i sutra će ponajbolji na svijetu igrati sasvim drugačiji meč.
"Nije upitno da ćemo odigrati vrhunski meč. S obzirom da je nedjelja, publika nema izgovor da ne dođe. Teško je reći tko će od nas dvoje pobijediti, no ja vjerujem u sebe. Izvuku li dečki pobjedu u prvom meču, idem na sve ili ništa." - zaključio je i riječ prepustio Marinu Čiliću, koji je danas na terenu bio dostojan svojih protivnika.
"Igrao sam puno bolje i opuštenije nego jučer. Trebalo mi je par gemova da uhvatim ritam, kasnije sam dobro servirao, reternirao i sve u svemu, odigrao konstantan meč. Falilo nam je sreće u odlučujućim poenima." - kazao je Čilić.
D.R.