Ivano Balić sljedeće sezone u Zagrebu
BIO JE TO mudar potez uprave Zagreba, koja je odabrala savršen tajming i posredstvom tv kamera, usred utakmice sa San Antoniom, emitirala vijest da Ivano Balić sljedeće godine vjerojatno potpisuje ugovor s "najuspješnijim zagrebačkim sportskim klubom". Preciznije, javnost je doznala kako je sakupljeno 800 tisuća eura, koliko košta odšteta za jednog od najboljih rukometaša svijeta. Baliću ističe ugovor sa San Antoniom, no kako doznajemo, Španjolci su već pripremili novi. Zato će u svemu od velike važnosti biti Balićeve želje, a one idu na ruku Zagrebašima!
"Nisam znao ništa o odšteti i novcu koji Zagreb planira uložiti. Ovo mi je prvi glas, nije bilo nikakvih slutnji." - sa osmjehom na licu kaže nam Ivano.
Znalo se, dakako, da Zagrebaši rade na velikom transferu. Kao što se zna da Balić ozbiljno razmišlja o povratku "kući". Tamo gdje su već Šola, Džomba, Špoljarić, Vori i mlade reprezentativne snage Horvat, Duvnjak, Jerković, Valčić... Nije dugo trebalo da se otvori. Na prvo sljedeće pitanje sletio je iskren odgovor;
"Bilo bi lijepo vratiti se doma. Naravno da postoje šanse da se ta želja ostvari, ne bih imao ništa protiv."
Riječ, dvije o utakmici?
Zagreb se jako dobro pripremio za utakmicu. Od prve do zadnje minute su kontrolirali utakmicu. U obrani su igrali gusto, nisu nam dali priliku za šut, dok su u napadu igrali strpljivo. Mogu im samo čestitati, još mi je teško sabrati dojmove. Nadali smo se ipak drugačijem ishodu. No, znali smo gdje dolazimo i da neće biti lako. Nisu me iznenadili, s tim dečkima iz Zagreba ja igram deset godina.
Sreli ste i premijera Sanadera...
"Premijer kaže da smo bili slabi, da je Lino dobro pripremio taktiku. Što je istina."
Remi Hamburga i Flensburga?
"Znači da je Hamburg jednom nogom u polufinalu. Rekao sam već, tko u gostima uzme bod ili dva, napravio je veliki korak prema polufinalu. "
Osjeti se još umor nakon EP-a?
"Zar se toliko vidi da smo umorni? Da, noge su još malo teške. Pitajte Vorija..."
D.R.
Foto: Baggio