Ivanković: Naravno da me zabrinjava neefikasnost momčadi
NAKON druge pripremne utakmice u kojoj Dinamo nije uspio zabiti gol trener Modrih, Branko Ivanković nije odisao zadovoljstvom i optimizmom. Unatoč velikom broju stvorenih šansi, mreža Mure je ostala netaknuta, a slovenski drugoligaš je u posljednjim minutama utakmice došao do pobjede.
>Slovenski drugoligaš Mura prejak za europski Dinamo
"Naravno da me zabrinjava to što smo neefikasni. Imamo četiri dobra centarfora, a nismo zabili niti jedan gol u dvije utakmice. No, potreban je jedan period jer ovo je nova momčad koju treba uskladiti i uigrati. Ipak, očekivao samo i očekujem da i u ovim prijateljskim utakmicama budemo efikasni. Moji igrači su pokazali zakašnjele reakcije u prvom i drugom poluvremenu", rekao nam je trener Branko Ivanković.
"Vidio sam tko se približio, a tko udaljio od momčadi"
Profesor se tada osvrnuo i na čitavu utakmicu u kojoj je provjerio gotovo cijeli igrački kadar koji Dinamo u ovom trenutku ima.
"Svakako da uvijek želimo postići pozitivan rezultat i da nikada nije dobro izgubiti no ovo je prijateljska utakmica i ja ću je tretirati tako. Imali smo puno izglednih šansi koje nismo uspjeli iskoristiti, a falilo je tečnosti i kompaktnosti. Međutim, utakmica je poslužila svrsi jer se iz nje vidi tko može koliko ponuditi, tko se približio, a tko udaljio od momčadi."
"Ne želim o imenima"
Baš o tome tko se približio momčadi, strateg Dinama nije htio odgovoriti pravdajući se da je ovo bila samo prijateljska utakmica i da nije vrijeme za takve stvari.
"Naravno da neću o imenima, posebno ne u pripremnim utakmica kad igrači još nisu na svom nivou. Uvijek na koncu dođe kazna kad ne iskoristiš ovoliko šansi. To nije ništa čudno."
Ivanković nije htio govoriti niti o igri Sammira od kojeg se očekuje da vrlo brzo preuzme ulogu koju je proteklih sezona imao Luka Modrić.
"Ne želim odgovarati na ovakva pitanja. Sammir je igrao cijelu utakmicu, svatko je nešto pokazao. Zadovoljan sam, da. Nemam običaj komentirati igrače ni kada su u plusu ni kada su u plusu ni kada su u minusu, a posebno kad su ovakvi napori u pitanju."
"Nemamo puno vremena"
Baš je u tim teškim pripremama Dinamov trener pronašao olakotnu okolnost za njegovu momčad. Ivanković, smatra da je vrućina koja je danas poharala Mursku Sobotu nije olakšala njegovim igračima koji su u jeku priprema.
"Sigurno da su teško vrijeme, režim pod kojim je moja momčad i jak intenzitet pripremam utjecali na prezentaciju mojih igrača ali to nema veze. Jasno je da će biti puno bolje kada budu svježiji i odmorniji. Do prve utakmice su još dva tjedna, vremena je malo. U zadnjoj utakmici neću toliko mijenjati u momčadi. I na početku sam rekao da imamo vrlo malo vremena, samo četiri tjedna ukupno, a vrijeme nam je prijeko potrebno", zaključio je Ivanković.
M.P.
Foto: Index