Červar: Španjolci su zasluženo pobijedili
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Premda nije osvojila prvo mjesto, hrvatska reprezentacija je nastavila osvajati odličja na velikim natjecanjima. U posljednje dvije godine hrvatski rukometaši su osvojili zlatnu medalju na svjetskom prvenstvu u Portugalu, zlatnu medalju na olimpijskim igrama u Ateni, te srebro u Tunisu.
"Moramo biti ponosni na rezultate koje ostvaruje ova reprezentacija. Tri medalje u posljednje dvije godine, te polufinale europskog prvenstva u Sloveniji veliki su uspjeh i malo koji sport u Hrvatskoj se može pohvaliti takvim rezultatima," dodao je Červar, te objasnio razloge porazu u finalnom ogledu protiv Španjolske.
"Deški nisu imali snage. Vori je jedva hodao, Lacković je također jedva izdržao do kraja utakmice. Vratari nam nisu bili raspoloženi. Mi smo Španjolsku pobijedili u skupini i dokazali kako smo posve ravnopravni. U finalu je bio njihov dan i treba ima čestitati na naslovu," zaključio je Červar.
"Bez obzira na poraz u finalu, moramo biti prezadovoljni rezultatom koji smo ostvarili u Tunisu. Ostali smo u svjetskom vrhu. Svima se može dogoditi loš dan, nama se dogodio u finalu i ne treba previše tugovati. Sa posljednja dva svjetska prvenstva i olimpijskih igara u Ateni imamo dva zlata i srebro, a to nema nitko u svijetu," dodao je Kavran.
Dopredsjednik HRS-a, Zoran Gobac također je pohvalio igrače, ali i brojne hrvatske navijače koji su doputovali u Tunis.
"Odigrali smo najslabiju utakmicu na prvenstvu, a tako se u finalu ne može do pobjede. Nismo imali dovoljno igrača i zbog toga smo na koncu fizički pali i izgubili prvo mjesto. Zahvaljujem se svim navijačima koji su nas cijelo vrijeme bodrili i tako pokazali kako su uz nas," rekao je Gobac.
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu? Kliknite ovdje.
Ovo je .
Homepage nacije.
Imate važnu priču? Javite se na desk@index.hr ili klikom ovdje. Atraktivne fotografije i videe plaćamo.
Želite raditi na Indexu? Prijavite se ovdje.
Učitavanje komentara