Bjelica: Mišić bi puno donio Hrvatskoj na SP-u
JEDAN od igrača koji se nisu našli na popisu izbornika Zlatka Dalića za Svjetsko prvenstvo u SAD-u, Kanadi i Meksiku (11. lipnja - 19. srpnja) jest i Dinamov kapetan Josip Mišić (31). Poput Diona Drene Belja, i on je igrač za kojeg mnogi smatraju da je zaslužio dres reprezentacije.
Dalić je objasnio zašto ga nije pozvao. "Kapetan Dinama, nositelj i najbolji igrač. To je pokazao i Boban kad ga je ostavio kao centralnu figuru. Znam da igra jako dobro, mi tu imamo najmlađa rješenja. Nisam ga zvao prije, sad je kasno. Tada je konkurencija bila jaka, poput Kovačića, Brozovića i Rakitića. Sad su tu mlađi igrači", odgovorio je Dalić prije mjesec dana na presici.
Bjelica: Mišić bi dobro došao reprezentaciji
Bivši Dinamov trener Nenad Bjelica smatra kako se za Mišića ipak moglo naći mjesta. U razgovoru za Tribinu rekao je: "Izbornik se odlučio za kontinuitet. Nije htio pozivati 30 igrača na okupljanje pa četvorici reći da nisu na listi. To isto razumijem.
Osobno, mislim da bi u ovoj situaciji, u kojoj nam Modrić i Kovačić nisu u optimalnom stanju, jedan igrač profila Mišića jako dobro došao reprezentaciji. Da taj drugi igra uz Mišića. Mislim da bi mogao puno donijeti. To je moje osobno mišljenje i možda nisam u pravu."
Dotaknuo se i još dvojice Dinamovih igrača, Diona Belje i Luke Stojkovića, koji su imali sjajnu sezonu: "Beljo je odigrao sjajnu sezonu, izbornik je odabrao druge profile igrača. Beljo je po meni drugačiji profil u odnosu na ove. Možda je moglo biti mjesta za njega.
Stojković je odigrao jako dobru sezonu, mislim da imamo jako puno igrača tog profila. Fruk evo još ni minute nije dobio, stvarno imamo tih desetki jako puno. Lovro Majer nije ni pozvan. Razumijem izbornika, sve u svemu, nemam velikih primjedbi."
Srce Dinamove igre
Priča o Mišiću ove sezone uvelike se poklapa s Dinamovom. Kada je Mišić bio loš i kada je pao u igri, pao je i Dinamo. Imao je točke pucanja kada se činilo da su najbolje igre za Dinamo daleko iznad njega. Iako su u klub došli Marko Soldo i Ismael Bennacer, za koje se smatralo da bi ga mogli zamijeniti na šestici, to se nije dogodilo.
Svaki Dinamov napad i dalje kreće od Mišića. Njegovo pozicioniranje u odnosu na ostatak momčadi omogućava momčadi da diše u prvoj fazi napada i da se lopta dovuče do osmica ili krila. Po kontroli ritma i stalnoj uključenosti u igru, Mišić je i dalje najbolji igrač lige.
Jednako je važna njegova uloga u obrani jer daje neophodnu bazu balansa u Dinamovoj igri. Ove sezone odigrao je 44 utakmice za Dinamo u njegovu pohodu na dvostruku krunu i u Europi. Zabio je dva i asistirao za tri gola.