Bilić: Iznenadio me popis Drora Kashtana!
UOČI današnje konferencije za novinare u Čatežu, izbornik Bilić još uvijek nije imao povratnu informacije o ozlijeđenim igračima(Eduardo, Petrić) koji su otišli na snimanje u Zagreb, ali je optimistično ustvrdio da vjeruje da će barem jedan od napadača biti spreman do subote.
"Vjerujem da će biti dobro. Spremni smo ući u rizik s jednim igračem koji nije potpuno spreman. Ili jedan ili niti jedan, dvoje nikako. Ali ipak mislim da će jedan biti spreman."
Eduardo trenirao s ostatkom ekipe
Eduardo je jučer trenirao zajedno sa ostatkom ekipe, što je ohrabrujuća vijest.
"Dudu je na početku djelovao dosta sa strahom, što je razumljivo. Ovo mu je drugi trening s loptom nakon dosta vremena. Kasnije, kad je nestao strah, radio je punim intenzitetom, a što je najvažnije ništa ga ne boli. Ta barijera straha je još jučer nestala, a još imamo dosta treninga do utakmice"
Bilić je zaključio priču o ozlijeđenima.
"Sve se kao što vidite svodi na Petrića i na Boška Balabana koji će raditi po posebnom programu, a onda ćemo vidjeti u četvrtak tko je spremniji i kako će se situacija razriješiti."
Bilić: Iznenadio me popis Drora Kashtana
Izraelski izbornik objavio je popis koji sadrži dosta novih imena, što je iznenadilo Bilića.
"Iznenađen sam. Ja pratim njihovu reprezentaciju više od godinu dana i od dvadeset igrača na popisu, devet je novih. Ostali su samo ovi "glavni" igrači. Dosta je iznenađenja, dosta novih igrača, a dosta standardnih prvotimaca je otpalo."
Na takvu odluku izraelskog stožera se može gledati iz dva kuta. Bilić će sa svojim pomoćnicima probati što više saznati o novim licima u izraelskoj momčadi do subote.
"S jedne strane je to dobro, jer je nova ekipa i sigurno nisu uigrani, a s duge strane mogu iznenaditi jer imaju puno igrača koji su nepoznanica. Pokušat ćemo do subote saznati pojedinačne karakteristike igrala i što spremaju. To opet ništa ne mijenja u našoj momčadi. Naš plan, naš cilj i naš respekt prema njima ostaju i dalje isti", zaključio je Bilić.
M.P.
Foto: H.P.