Čilić ekspresno izborio polufinale Istanbula
Foto: Hina
MARIN ČILIĆ izborio je plasman u polufinale ATP turnira u Istanbulu. U četvrtfinalu je u samo 45 minuta rezultatom 6:1, 6:1 izbacio Stevea Darcisa.
Čilić je do pobjede protiv 49. tenisača svijeta stigao ispustivši po jedan gem u svakom setu.
U prvom setu poveo je 3:0 uz jedan break, a nakon što je Darcis smanjio na 3:1, Čilić je nanizao još tri gema za laganih 6:1. U drugom setu gledali smo sličnu sliku uz jedan break više. Prvi hrvatski reket je 33-godišnjem Belgijancu oduzeo servis za 1:0, za 4:1 i za 6:1.
Bio je to njihov drugi međusobni susret i druga Čilićeva pobjeda nakon što je slavio 2009. u Indian Wellsu.
Čilić, koji je postavljen za drugog nositelja, u polufinalu će igrati protiv Argentinca Diega Schwartzman koji je u četvrtfinalu pobijedio Srbina Dušana Lajovića 7:5, 6:2.
Čilić do sada nije igrao protiv 24-godišnjeg Argentinca i 46. tenisača svijeta.
Konjuh ispala u Pragu
Hrvatska tenisačica Ana Konjuh nije se uspjela plasirati u polufinale WTA turnira u Pragu.
Ana Konjuh je u nastavku jučer prekinutog meča zbog mraka izgubila od Latvijke Jelene Ostapenko 6:3, 4:6, 3:6.
Meč je prekinut pri rezultatu 6:3, 4:6, 1:1, a nastavak je odigran danas.
Ana Konjuh sjajno je krenula u drugi dan meča. Već u prvoj igri načinila je break i povela 2:1, a potom obranila svoj servis za vodstvo 3:1. Nažalost, nakon toga više nije osvojila nijedan gem. Jelena Ostapenko okrenula je meč dvama oduzetim servisima i na koncu slavila 6:3.
Ana Konjuh u četvrtak je osvojila prvi set, iako je gubila 2:3, no potom je osvojila četiri gema zaredom oduzevši dvaput servis Jeleni Ostapenko. Odličnu seriju 19-godišnja Dubrovčanka nastavila je i početkom drugog seta, u kojemu je povela 2:0, ali tada je zastala, što je njezina vršnjakinja iz Latvije iskoristila za povratak u dvoboj. Kod vodstva Jelene Ostapenko 5:4 u drugom setu, Ana Konjuh imala je dvije prilike za poravnanje na 5:5 na svom servisu, a nakon što ih nije iskoristila Latvijka je uspjela realizirati svoju prvu set-loptu.
U maratonskom drugom gemu trećeg seta Ana Konjuh spasila je break-loptu Jelene Ostapenko, a nakon što je uspjela realizirati svoju četvrtu priliku za 1:1, odlučeno je kako će se susret nastaviti u petak.
Jelena Ostapenko će kasnije u polufinalu igrati protiv Čehinje Kristyne Pliškove.