Grmoja pred saborom: "Premijer je prevario građane"
Foto: Hina
NIKOLA GRMOJA dao je izjavu ispred sabora nakon završene sjednice. Komentirao je krizu vlade i zaključio kako je premijer Plenković prevario građane.
"Očito je sada nakon izjave Reinera da HDZ nema većinu o kojoj je govorio premijer i prevario je građane", rekao je Grmoja.
Rekao je kako se prvo treba raspraviti opoziv ministra Marića, imenovanje ministara i tek onda ići u razrješenje predsjednika sabora ako će biti nove većine.
Tvrdi kako se radi o pokušaju uzurpacije vlasti
"Danas smo svjedočili pokušaju uzurpacije vlade i sabora, ali Božo Petrov je iskontrolirao situaciju. Vidjet ćemo tko će sutra kako glasati i ima li premijer većinu ili ne", poručio je Grmoja.
Priznao je kako je pozicija Petrova izgubljena te kako će otići s mjesta šefa sabora.
"Božo Petrov, vrlo je izvjesno, da će ta točka doći na red i da će on otići s mjesta šefa sabora, ta je pozicija definitivno izgubljena, ali nećemo dopustiti da netko bez većine smjenjuje ministre i predsjednika sabora", zaključio je ispred sabora.
Ustvrdio je i kako Ivan Vrdoljak iz HNS-a napada MOST, dok o Mariću i Plenkoviću ne govori. Iz toga Grmoja zaključuje kako je koalicija HNS-HDZ već dogovorena te kako je samo pitanje vremena kada će se realizirati.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati