Danas objava poziva investitorima za Kupare
Foto: Arhiva
NIZ privatizacija i koncesija očekuje se u ovoj godini u turističkom sektoru. Jedna od njih je i ona za projekt Kupari koji čeka privatizaciju više od 20 godina.
Ministar turizma Darko Lorencin prije nekoliko dana je u intervjuu za Media Servis najavio da danas ide poziv investitorima za Kupare. "U ponedjeljak će na stranicama biti objavljen poziv investitorima da dođu investirati u Kupare", otkrio je Lorencin.
Kupari idu na dugoročnu koncesiju od 99 godina, a raspon investicija je od 150 do 300 milijuna eura.
Interes su pokazali mnogi. "To su neslužbene informacije. Radi se o Rixos Grupi, investitorima iz Azerbajdžana, Karismi, Hayatu, i o nekim tvrtkama koje već sada posluju na području Hrvatske u turizmu. Svim zainteresiranim investitorima, pa i ovima koji su i na neformalni način iskazali interes, možemo jamčiti da će svi imati apsolutno jednak, isti i transparentan tretman", poručio je sredinom siječnja ministar turizma.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati