Horvatinčić: Nisam kriv!
Foto: Nikša Stipaničev/Cropix
PET MJESECI nakon što je Općinsko državno odvjetništvo podiglo optužnicu na Općinskom sudu u Šibeniku, počelo je suđenje poduzetniku Tomislavu Horvatinčiću za smrt dvoje talijanskih državljana.
Horvatinčić je izjavio da se ne osjeća krivim te je obitelji poginulih izrazio sućut.
"Kao što ste čuli i na ovom mjestu i ovom prilikom sam već u više navrata izrazio sućut za ovu tešku tragediju za poginule", rekao je Horvatinčić koji je zamolio medije da imaju strpljenja. "Sam događaj je dovoljno tragičan. Sud je u tijeku i sačekajmo sudsku odluku", dodao je Horvatinčić.
Neuspješni pokušaji dogovora s obitelji poginulih oko odštete
Horvatinčićev odvjetnik Branko Baica potvrdio je da se s obitelji poginulih pokušava dogovoriti oko odštete.
"Cijelo vrijeme pokušavamo, samo što, naravno, nije postignuto. Mi smo u više navrata pregovarali, ali još nije postignut nikakav dogovor. U kazneno-pravnom smislu ne znači ništa, kazneno djelo je neovisno od toga", rekao je Baica.
Prijeti mu do deset godina zatvora
Optužnica ga tereti da je upravljajući svojim gliserom u kolovozu prošle godine kod Primoštena izazvao tešku pomorsku nesreću u kojoj je stradalo dvoje nautičara. Prema optužnici, glisirao je prevelikom brzinom s uključenim automatskim pilotom te nije promatrao promet. Horvatinčićev odvjetnik Branko Baica rekao je da nisu zadovoljni optužnicom, smatraju kako nije osnovana te da "dokazi upućuju na drugu kvalifikaciju".
Zagrebačkom poduzetniku sudi sutkinja Maja Šupe, a prijeti mu od tri do deset godina zatvora. Dodajmo i to kako mu neće biti suđeno za nepružanje pomoći talijanskom paru koji je od zadobivenih ozljeda na mjestu preminuo.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati