Zašto muškarci ostaju solo
Foto: Boss
NEKI muškarci jednostavno nisu zainteresirani za upuštanje u (pre)duboke odnose, a riječ "brak" nije sastavni dio njihovog vokabulara. Jedni se ne osjećaju spremno, dok drugi to ne žele niti će željeti. Godine ovdje ne igraju nikakvu ulogu - muškarci u četrdesetima mogu biti podjednako nespremni kao i oni u dvadesetima. Većina će zakletih neženja tvrditi da je to zato što nisu naišli na "onu pravu", no kad bi bili iskreni prema sebi samima, priznali bi da je bar jedna žena u njihovoj prošlosti bila vrijedna ženidbe. Stoga postavljamo pitanje. "Zašto muškarci ostaju solo" te donosimo nekoliko mogućih odgovora:
Sloboda
Neki su dečki zaljubljeni u svoju slobodu koju ljubomorno čuvaju od ženskih napada. Ne moraju nikome polagati račune, a to je ono što cijene više od svega pa čak i od ljubavi.
Uzbuđenje
Svaki odlazak do trgovine ili posla predstavlja im potencijalnu avanturu u kojoj će možda upoznati nekog zanimljivog; nekog tko će biti vrijedan njihove pažnje. Izlasci postaju lov ispunjen adrenalinom i testosteronom o kojima su oni ovisni te se zbog toga ponašaju kao klasični narkići kojima je svako malo potreban novi "šut".
Mašta
Svaki muškarac u glavi ima sliku, dvije ili tri, svoje idealne žene iz mašte. S obzirom na to da se većina žena ne uklapa u taj savršeni okvir, mnogi od njih neće pristati na ništa manje te će se truditi tražiti dalje. Nažalost, ta će se potraga otegnuti unedogled, budući da "savršenstvo" kakvog oni traže ne postoji. Vežu li se za normalnu ženu od krvi i mesa, možda će propustiti priliku da završe sa svojom Barbie maštarijom.
Strah od odgovornosti
Sa samim brakom dolazi niz velikih odgovornosti, a s djecom dolazi niz ogromnih odgovornosti, što može biti prilično zastrašujuće. Troškovi se povećavaju, noći ostaju neprospavane, mijenjaju se pelene, žene postaju iscrpljene. Neki se muškarci s tim ne žele hvatati u koštac. Radije će ispijati pivo u donjem rublju i razmišljati o svojoj Barbie.
Djetinjasti svjetonazori
Dobar se brak temelji na davanju i primanju. Biti roditelj znači davati od sebe 100 posto bez očekivanja da ćete išta dobiti zauzvrat. Djetinjasti su muškarci neopisivo sebični, a njihova je jedina preokupacija dobiti ono što žele onda kad to žele.