Ćorluka: Modrić sljedeće sezone neće igrati u Tottenhamu
Foto: bayer04.de
VEDRAN ĆORLUKA vratio se u momčad Bayera nakon gotovo dvomjesečne pauze zbog ozljede mišića. U razgovoru za ugledni Goal.com hrvatski je branič govorio o Leverkusenu, Bundesligi, suigračima iz reprezentacije, Europskom prvenstvu...
Prvo pitanje koje najviše muči njemačke novinare je Ćorlukina budućnost. Posudba je gotova i vrijeme je za povratak u Tottenham.
"Volio bih ostati jer sam u dobrom klubu. Stekao sam puno prijatelja i sviđa mi se liga. Zašto ne?", rekao je Ćorluka, no dodao: "Na žalost to nije u mojim rukama. Moram čekati odluku Tottenhama koji je također fantastičan klub. Tko zna, možda na kraju završim u nekom trećem klubu".
"Perišić će zablistati na Euru"
Iako je u Njemačkoj od veljače, Čarli je odigrao samo šest utakmica za Bayer, no upoznao je Bundesligu.
"Njemačka liga je jako dobro organizirana, stadioni su puno bolji nego u Premierligi i jednako su popunjeni. Puno je momčadi ovdje podjednako, nije lako pobijediti, ali mislim da je u Engleskoj još uvijek teže doći do pobjede, pa je Premierliga i dalje jača", dodao je hrvatski branič i osvrnuo se na trenutno najuspješnijeg Hrvata u Bundesligi Ivana Perišića.
"Mislim da će ostati i sljedeće sezone u Dortmundu. Ovo mu je bila prva od dolaska iz Bruggea, teško se izborio za mjesto u prvoj momčadi i svaki put je oduševio. Mlad je i vidim ga u prvih jedanaest sljedeće sezone u Borussiji. Vjerujem da će dobiti priliku pokazati se na Europskom prvenstvu u dresu reprezentacije", kaže Ćorluka.
Prokomentirao je i mogućnost da Harry Redknapp dobije posao engleskog izbornika, za što su šanse minimalne nakon jučerašnjeg sastanka Royja Hodgsona sa čelnicima Saveza. I sam Redknapp više nije zaisteresiran.
"Mislim da bi bio dobar izbornik. Englezima treba engleski trener, a Redknapp je u Tottenhamu pokazao da može dobro obaviti posao".
"Modrić sljedeće sezone neće igrati za Tottenham"
Zašto je Tottenham pao u završnici prvenstva?
"Zato što mene nema", kaže Ćoruluka kroz smijeh i nastavlja: "Cijele sezone je igrala ista momčad, trener nije puno rotirao i igrači su se umorili pred kraj. Teško je dosegnuti Ligu prvaka. Glavni problem Spursa je kratka klupa", objasnio je hrvatski reprezentativac.
Treba li Modrić otići u veći klub?
"Ne znam. Tako mi je dobar prijatelj da mu želim sve najbolje i velika postignuća, u Tottenhamu ili negdje drugdje. Što god želi. Fantastičan je igrač, ali iskreno, mislim da neće ostati na White Hart Laneu sljedeće sezone", zaključio je Ćorluka.