"Splićani, s našom B-postavom dajemo vam šansu"
Foto: Jakov Prkić / Cropix
POPODNE su igrači ruskog Zenita doputovali u Split, a kao uvod u trening koji je bio na rasporedu u 18 sati, održali su press konferenciju kojoj su prisustvovali talijanski strateg Luciano Spaletti i hrvatski stoper Ivica Križanac. Za početak riječ je dobio Križanac koji je najavio pobjedu, istaknuvši kako postava Zenita ne smije zavarati Splićane, jer se i u odsutnosti šest prvotimaca ista može smatrati vrlo kvalitetnom ekipom.
"Mi smo ovamo došli pobijediti i nema veze igramo li doma ili u gostima. S druge strane ne znamo koliko ćemo uspjeti u tome i koliko će nam Hajduk dopustiti. Nema sumnje da nas očekuje teška utakmica, pogotovo za mene jer igram protiv kluba za koji navijam i što će me s tribina gledati cijela rodbina", rekao je stoper Zenita Ivica Križanac.
"Splićani, dajemo vam šansu"
"Ne bih rekao da su odsutni ključni igrači. Našu momčad čine 24 igrača i svi imaju kvalitetu i svoju ulogu. Istina, oni koji su ostali su odigrali najviše utakmica ove sezone, međutim, i ovi ostali su vrlo dobri. Sutra će tako istrčati kombinirana momčad, ali vjerujte, to je stvarno dobra momčad", dodao je nekadašnji hrvatski reprezentativac.
Njegovi suigrači, Luković i Lazović, prilikom dolaska u Split vjerojatno su se šalili kada su rekli da je Zenitu ova utakmica nebitna.
"Znamo da je zato Hajduku bitna. Voljeli bismo da Hajduk prođe, dajemo vam šansu."
"Pobjedu u St. Peterburgu protiv Hajduka ne mogu nazvati laganom"
I Spaletti je bio prisiljen osvrnuti se na postavu koju je doveo na Poljud. Prisjetimo se, za susret sa Sibirom koji ga očekuje sljedećeg vikenda odlučio je odmarati Bruna Alvesa, Keržakova, Bystrova, Danny, Širokova i Žirjanova.
"U nogometu ne postoje lagane utakmice pa tako i pobjedu u St. Peterburgu ne smatram laganom. Mi se još nismo kvalificirali u šesnaestinu finala i, kao što je Križanac rekao, došli smo tu s vrlo dobrom postavom. Očekuje nas nekoliko teških utakmica u prvenstvu i s razlogom sam odlučio odmoriti nekoliko igrača, onih koji su odigrali najviše do sada i kojima je istinski potreban odmor", istaknuo je talijanski trener Zenita.
"Dobar broj rezervnih igrača stalno me uvjerava kako su spremni za mjesto u prvoj momčadi, kako su napredovali i kako su dovoljno kvalitetni za izazove. Sada ih želim vidjeti na djelu, želim znati mogu li zaista na njih računati. Da, vjerujem da su igrači koje sam poveo jednako dobri kao i oni što su ostali kući", dodao je.
"Bitna mi je jedino dobra prezentacija na terenu"
Iako se da naslutiti da bi Talijan bio zadovoljan i remijem na Poljudu, koji bi značio plasman u knockout-fazu Europa lige, ovaj nije želio decidirano odgovoriti.
"Bi li se zadovoljio bodom? Bit ću zadovoljan ako moja momčad odigra dobru utakmicu, ali naravno da je u nogometu najvažniji rezultat. Važno mi je da izgledamo i kao ekipa. Ne, ne bih govorio o igri Hajduka. Uostalom, promijenili su trenera i sigurno da nas očekuju neke novosti u igri", za kraj će Spaletti.