Bryant: Mama mi je branila gledati Liverpool
Foto: AFP
PONAJBOLJI košarkaš današnjice, as LA Lakersa Kobe Bryant, velik je obožavatelj nogometa. No, prije nedjeljne utakmice između Chelseaja i Arsenala, nikada nije imao priliku pogledati neku utakmicu Premiershipa uživo.
Bryant, osvjedočeni navijač Barcelone i obožavatelj nogometa Lionela Messija, minulog je ljeta uživo pratio Svjetsko prvenstvo u Južnoj Africi, a boravak u Londonu, u sklopu europske turneje LA Lakersa, iskoristio je za odlazak na Stamford Bridge. Zajedno s još nekolicinom suigrača iz Lakersa, svjedočio je pobjedi Chelseaja protiv Arsenala 2:0.
"Kao klinac sam odrastao u Italiji, pa sam stalno visio na utakmicama Serije A. No, moj je san bio odlazak na utakmice engleskog prvenstva. Silno sam želio gledati Liverpool, ili neki drugi veliki klub, ali mi mama to nije dopuštala. ''Ne, nećeš ići'', govorila mi je. Tako je i bilo. I, eto, nakon 20 godina, napokon mi se ostvario san gledanja Premierlige, bilo je izvanredno", pričao je Bryant.
Ovoga puta nije rekao kako mu je velika želja pogledati Liverpool. Vjerojatno bi to iskustvo bilo previše depresivno...
Inače, Bryant se nakon utakmice na Stamford Bridgeu spustio u svlačionice i razgovarao je s igračima. Njegov favorit u engleskoj ligi je Didier Drogba...