Olimpijski stadion novi dom Tottenhama?
Foto: AFP
IZ REDOVA engleskog nogometnog premijerligaša West Hama predali su kandidaturu britanskoj vladi kojom konkuriraju za upravljanjem Olimpijskim stadionom u Londonu.
Riječ je o centralnom stadionu OI u Londonu 2012. godine, koji je još u izgradnji, a službenu kandidaturu Čekićara u Downing Streetu predali su između ostalih njihovi igrači Scott Parker, Carlton Cole i Mark Noble.
Plan uprave West Hama je stadion kapaciteta 80.000 mjesta učiniti ekonomski isplativim objektom koji bi ugošćivao nogometaše, atletičare, kao i ostala sportska natjecanja te velike koncerte i ostale velike društveno-sportske događaje.
Ponudu Čekićara za upravljanje stadionom službeno su podržali predsjednik Organizacijskog odbora Olimpijskih igara u Londonu Sebastian Coe, kao i predsjednik Britanskog atletskog saveza Ed Warner, a ukoliko ona bude uspješna, dosadašnji bi stadion Hammersa otišao u povijest.
U tom bi se slučaju Upton Park srušio, a na njegovom bi se mjestu trebali sagraditi novi stambeni i poslovno-zabavni kompleksi.
"Posljednja stvar koju svi žele je da Olimpijski stadion postane duh olimpijske prošlosti. Jedno od realističnih rješenja bilo bi dati stadion na upravljanje nekom premijerligaškom klubu, a to bi trebao biti West Ham United", rekao je između ostalog Karren Brady, potpredsjednik Čekićara.
Tottenham seli na Olimpijski stadion?
Čelnici Tottenhama potvrdili su da su i službeno registrirali svoj interes za prelaskom na Olimpijski stadion nakon završetka Olimpijskih igara u Londonu 2012. godine.
Spursi su se tako priključili West Hamu koji je već ranije najavio kako se želi preseliti na Olimpijski stadion u Stratfordu.
Ipak, u klubu u kojem igraju četvorica hrvatskih nogometaša potvrdili su da im je i dalje prva namjera gradnja novog stadiona, a registracija interesa za Olimpijski stadion je samo opcija "za svaki slučaj" ukoliko se iz nekog razloga izjalove planovi o novom domu u blizini sadašnjeg White Hart Lanea.
"U Agenciji za naslijeđe Olimpijskog parka su nam rekli da ukoliko se ne registriramo do 30. rujna više nećemo ni moći, tako da smo odlučili iskazati službeni interes. Želimo istražiti sve moguće opcije i vidjeti što bi bilo najbolje za klub u financijskom smislu", istaknuo je predsjednik Tottenhama Daniel Levy.