Misimović: Već sam se vidio u Schalkeu
Foto: AFP
SLJEDEĆE će četiri godine bosansko-hercegovački 28-godišnji nogometni reprezentativac Zvjezdan Misimović igrati za turski Galatasaray, kojem je pristupio napustivši redove Wolfsburga.
U razgovoru za Sport1 otkrio je da je postojala i mogućnost njegova ostanka u njemačkoj Bundesligi, točnije da je mogao preći u redove Schalkea iz Gelsenkirchena: "Zadovoljan sam što se sve riješilo i što se ispunilo ono što sam priželjkivao. Što se Schalkea tiče, ne bih išao u detalje, ali reći ću da sam se vidio ondje. Bilo bi to zanimljivo, no nije se dogodilo i to je poglavlje za mene zatvoreno."
Je li vas razočaralo Wolfsburgovo pomanjkanje vjere u vas?
"Sve je bilo jasno, kada su našli pojačanja meni su dozvolili odlazak. Istina je da bih volio da se to ranije dogodilo, a ne da me to toliko dugo opterećivalo."
Već ste ranije govorili da želite otići. Dolazak Diega nema ništa s time?
"Klub je cijelo vrijeme znao što želim. Rečeno mi je da ne traže pojačanja, ali da će, želim li ih ja napustiti, krenuti u potragu za njima. Tako je i bilo."
Wolfsburg baš i nije grad zaluđen nogometom, a stižete u Istanbul gdje su navijači zagriženi. Jeste li već osjetili dio te atmosfere?
"Ondje ljudi žive za nogomet. To je bio i jedan od razloga zašto sam manju sredinu želio zamijeniti takvim gradom."
Strastveni su i navijači vaše reprezentacije. Nakon što ste za malo promašili nastup na Svjetskom prvenstvu, pred vama su kvalifikacije za Euro. Kako ocjenjujete svoje mogućnosti u njima?
"Francuska je favorit skupine, dok ćemo se za drugo mjesto boriti mi i Rumunjska, s time da se ne smije isključiti i ostale sudionike grupe koja je izjednačena."
Za Galatasaray ste potpisali četverogodišnji ugovor. Vidite li se jednog dana ponovno u Bundesligi?
"Mnogo toga mogu pretpostaviti, ali i ovakom čemu je još prerano govoriti. Tek sam započeo nešto novo što bi trebalo trajati četiri godine, pa o drugima stvarima niti ne želim govoriti."
Ciljevi u novom klubu?
"Kada dođete u klub kakav je Galatasaray cilj može biti jedino osvajanje prvenstva. Momčad nije dobro krenula u sezonu, ali možemo do naslova", kazao je Misimović.