Jordanski agent u samoubilačkom napadu ubio agente CIA-e
Tekst: I.Ka.
Foto: AFP
SAMOUBILAČKI napad koji se dogodio prošlog tjedna u Afganistanu u kojem su poginuli agenti CIA-e izveo je jordanski tajni agent koji je uspio uvjeriti jordanske vlasti da više nije član terorističke organizacije iako to nije bila istina jer je i dalje bio povezan s al-Qaidom.
Humam Khalil Abu Mulal al Balavi je 36-godišnji jordanski liječnik koji je proveo neko vrijeme u zatvoru u kojem je uspio uvjeriti tamošnje vlasti da više nije član terorističke organizacije i da će im otkriti neke informacije o zamjeniku šefa al-Qaide te da se mora sastati s timom CIA-e. U zatvoru je završio zbog povezanosti s terorističkom mrežom.
Nakon što su mu povjerovali i Jordanci i Amerikanci počinio je samoubilački napad u kojemu je izgubilo živote sedam američkih i jedan jordanski agent. Prema prvim informacija vjerovalo se da je napad izvršio pripadnik afganistanske vojske.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati