Prolupali Mamić imat će depresivnog Mandžu do kraja sezone
Tekst: Tibor Toromanović
Foto: Cropix, Drago Sopta
UZ sve gluposti koje je izrekao na press konferenciji sazvanoj u ponedjeljak, Zdravko Mamić u Plavom salonu ipak je počastio novinare jednom korisnom informacijom, Mario Mandžukić više nije na meti Werder Bremena.
Sportski novinari pohodili su u ponedjeljak Maksimirsku 128 kako bi trpjeli Mamićeve eskapade koje veze nemaju sa sportom, na tu potpuno beskorisnu press konferenciju isplatilo se otići samo zbog minute u kojoj je Mamić rekao kako Madžukić zasad ostaje u Dinamu. Nakon što se umirio vrijeđanjem profesora FPZG-a i analitičara Ivana Šibera, Mamić je otkrio da službena ponuda Werdera nikad nije stigla te kako su odbijene ponude Tottenhama i Lyona za Lovrena.
Werder je za Mandžu bio spreman izdvojiti sedam milijuna, što je također previše s obzirom na njegovu trenutnu formu, no Mamić je ranije rekao kako ne želi niti razgovarati o ponudama ispod 10 milijuna. I tako će Mandžo ostati, jer se trenutno ne može naći niti jedan klub koji želi prkositi zdravom razumu takvom ponudom.
Da je Werder odustao, potvrdio je sportski direktor Klaus Allofs njemačkim medijima.
"Nemoguće je ostvariti taj transfer za te novce. Mandžukić nas više ne zanima, vidjet ćemo hoće li se što promijeniti prije ljeta", rekao je Allofs, koji još uvijek ima strpljenja pričekati da u Dinamu shvate da se za 10 milijuna eura u Europi dovode puno kvalitetniji igrači od Mandžukića.
Na kraju, mladi će napadač, sad je sasvim izvjesno, ostati na Maksimiru do kraja sezone. Ostane li odšteta kao sada, mogao bi se zadržati puno duže i početi razmišljati o tome da u Dinamu završi karijeru. To je za Mandžukića budućnost iz noćne more, no za novce koje Mamić traži, nitko ga neće kupiti.