Old Firm derbi bez pobjednika
Totalsport
Foto: AFP
U NAJVEĆEM derbiju škotskog nogometa, velikom 386. po redu Old Firmu, Celtic i Glasgow Rangersi remizirali su na Celtic Parku odigravši 1-1. To je ukupno 93. neriješeni rezultat u derbiju, a uspješniji je Rangers s 154 naspram 139 pobjeda Celtica.
Sve najvažnije dogodilo se samoj završnici susreta. Domaćine je u vodstvo doveo Scott McDonald u 79. minuti udarcem glavom s ruba peterca nakon lijepe asistencije Aidena McGeadyja s desne strane ruba kaznenog prostora. Izjednačio je Lee McCullogh također udarcem glavom. Asistent je bio Steven Davies iz kornera, a McCullogh je bio najviši u skoku i glavom pospremio loptu u lijevi donji vratarov kut.
Ovakvim rezultatom Rangersi mogu biti svakako zadovoljniji budući su sačuvali visokih sedam bodova prednosti nad Celticom (uz utakmicu više), koji s druge strane ima žaliti za propuštenim prilikama.
U ovoj su utakmici bili osjetno bolji, što dokazuje i posjed lopte (55posto) i omjer udaraca prema vratima (18-4), ali nisu uspjeli realizirati svoje šanse.
Škotski Premiership, 19. kolo:
Celtic – Glasgow Rangers 1:1 (McDonald 79 / McCullogh 81)
Hibernian – Hearts (kasnije)
Redoslijed: 1. Glasgow Rangers 44, 2. Celtic 37 (-1), 3. Hibernian 32 (-1), 4. Dundee United 28 (-1), 5. Hearts (-1)...
Trener Rangersa: Celtic nas je posve nadigrao
U 386. po redu Old Firmu, velikom škotskom nogometnom derbiju Rangersa i Celtica, pobjednika nije bilo. Ogled je završio s jednim pogotkom na obje strane.
Celtic je bio domaćin, ali i daleko bolji na terenu, čemu u prilog ide i broj udaraca prema suparničkim vratima. Celtic je ostvario 18 udaraca, a Rangers samo četiri. I kada se očekivalo da će pogodak McDonalda u 79. minuti ipak biti dovoljan Celticu za tri boda, samo dvije minute kasnije je uslijedilo izjednačenje u vidu pogotka McCullogha.
Ovo je inače bio 93. remi u povijesti Old Firma.
"Stvarno moram priznati da nas je Celtic posve nadigrao u ovih 90 minuta. Bili su bolji i svježiji, a jasnim ciljem da ostvare pobjedu. Mojim igračima, pak, moram skinuti kapu da su se borili do krajnjih granica i naravno da sam silno zadovoljan bodom", rekao je trener Rangersa Walter Smith i dodao:"Znam kako se osjećaju moji suparnici. Nije lako izgubiti dva boda koja si definitivno zaslužio."
Na ljestvici Rangersi imaju čak sedam bodova više od Celtica, ali i jednu odigranu utakmicu više.