Nikad gora praznična šoping sezona u SAD-u
PRETPRAZNIČNA sezona kupovina u SAD-u bila je krajem 2008. najgora od 1969. Prodaja u trgovačkim lancima u SAD-u pala je za 1,8 posto u tjednu koji je okončan 27. prosinca, u odnosu na isto vrijeme prethodne godine, pokazao je indeks tvrtke Goldman Sachs.
Prema procjeni ove tvrtke, kada se svedu računi, pokazat će se da su pretpraznične kupovine u studenom i prosincu bile 1,5 do 2 posto manje nego prošle godine. To bi bio prvi pad od kada je Goldman Sachs počeo pratiti ove pokazatelje 1969. godine.
Većina analitičara očekuje da će prodaja još oštrije pasti kada se praznici završe, što će predstavljati dodatni pritisak na sektor trgovine, u kojem je ekonomska kriza već izazvala otpuštanja, zatvaranja trgovina i čak bankrote.
D.M.
Foto: AFP
Ovo je .
Homepage nacije.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati