Sony otpušta 8.000 radnika
JAPANSKA tvrtka Sony najavila je otpuštanje 8.000 radnika što je oko 4 posto ukupne Sonyjeve radne snage.
Otpuštanja su sastavni dio plana tvrtke Sony kako bi smanjili daljnja ulaganja i pritom uštedili 1,1 milijardi dolara. Ovo otpuštanje rekordno je od početka financijske krize što pokazuje kako je Sony i dalje u zaostatku za Appleom i njihovom proizvodnjom uređaja za reprodukciju glazbe, kao i plazma televizora.
Sony ukupno zapošljava 186.000 ljudi širom svijeta u raznim zaposlenjima, a analitičari se pitaju o smislenosti ovog radikalnog poteza te koliko on može pomoći Sonyju.
V.M.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati