Stotine tisuća otkaza u SAD-u
FINANCIJSKA kriza, pa i recesija koja doslovno razdire SAD natjerala je poslodavce diljem zemlje da otpuste čak 250 tisuća radnika prošloga mjeseca, što ja najviše u proteklih sedam godina. Sektor usluga pritom je zabilježio najveći pad te je indeks zaposlenosti, kojeg je objavio Institut za upravljanje uslugama, pao na 37,3 posto, što je najniža razina u zadnjih 11 godina.
Kako se indeks 50 računa kao granična linija između rasta i opadanja, tako su analitičari zaključili da navedene brojke pokazuju da američko tržište rada još nije dotaklo dno. Prema ocjeni analitičara Pierrea Ellisa, "ogromno šteta sektoru usluga je još jedan indikator izuzetne snage ove recesije".
Nadalje, podaci Zavoda za zapošljavanje ADP govore kako su privatne kompanije već četvrti mjesec za redom smanjuju broj zaposlenih. Iz Zavoda napominju kako će se službeni podaci objaviti u petak. Tada će američko ministarstvo rada obznaniti kako je samo u prošlom mjesecu broj zaposlenih pao za 320 tisuća.
Ig.M.
Foto: cringel.com
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati