Petrić: Ovaj gol sam čekao mjesecima
MLADEN PETRIĆ izgledao je preporođeno izlazeći iz svlačionice na Maksimiru. Napokon je i njega krenulo. Igrač na kojeg se proteklih mjeseci potrošilo najviše tinte, o čijoj se formi raspravljalo nadugo i naširoko vratio se na najbolji mogući način. Trećim pogotkom protiv Kazahstana odsvirao je završni ton Kockaste simfonije koja će "Boratu" još dugo zvoniti u ušima. A dugo smo čekali taj gol.
"Dugo, jako dugo. A nemate pojma koliko sam ga ja čekao. Ne danima nego mjesecima", s osmjehom na licu pričao je Mladen Petrić koji je večeras odigrao tek završni dio već dobivene utakmice, ali je ipak istrčao na travnjak s više nego dovoljno inspiracije da se na najbolji mogući način vrati u prvi plan. Hrvatska reprezentacija odigrala je genijalnu utakmicu, ali njegov nas je gol posebno usrećio.đ
Točno kao što je zamišljeno
"Cijela momčad odigrala je odličnu utakmicu. Sve je teklo točno onako kako smo zamislili, kako smo željeli. Bila je to naša igra, prepoznatljiva i lepršava", kaže Petrić. Doista, apsolutno sve je bilo za pet. Povratak u pravu natjecateljsku formu Petrić može zahvaliti prijelazu u novu sredinu, u HSV-u čini udarni tandem zajedno s Ivicom Olićem i sigurno mu je ugodnije igrati u Hamburgu nego u Dortmundu. A i činjenica da uskoro očekuje prinovu u obitelji mu uvelike povećava moral.
"Sigurno sam se na određeni način preporodio kad sam došao u HSV. Nova sredina pozitivno utječe na mene i nadam se da će ovaj pogodak značiti povratak u pravu formu. Osjećam se odlično, pun sam samopouzdanja, vjerojatno i zbog toga što će mi se uskoro roditi kćerka", s osmjehom će Petrić.
"Nadam se da ću igrati protiv Engleske, ali spreman sam sjediti na klupi"
Zasigurno najveća Bilićeva dvojba uoči "velike srijede" bila je koga postaviti u napad zajedno s Olićem. Večeras je ta dvojba vrlo vjerojatno otklonjena. Jer, iako je protiv Kazahstana startao Klasnić, i odigrao relativno pristojnu utakmicu, Petrićev si je golom gotovo sigurno zacementirao mjesto među jedanaestoricom koja će izaći na megdan Capellovom nekad gordom Albionu.
"Mislim da sam ja jasan status u reprezentaciji imao i prije ovog gola, ali nikako mi ne može škoditi što sam napokon zabio. Neko vrijeme nisam bio u formi, ali sad se vraćam i pun sam samopouzdanja. Hoću li igrati protiv Engleske? Nadam se da hoću, ali to je manje bitno. Spreman sam sjediti na klupi, ako se izbornik i odluči za nekog drugog, nije bitno. Nema ljutnje. Mi smo jedna odlična ekipa, s puno kvalitetnih igrača i najvažnije je da oni koji su na terenu daju sve od sebe, što svi pokušavamo iz utakmice u utakmicu", zaključio je Petrić naš razgovor prije nego je ušao u reprezentativni autobus i krenuo za Čatež.
P.V.
Foto: K.H.