Bilić: Bolji smo nego na Euru!
"BILO je odlično. Očekujemo veliku srijedu", laknulo je izborniku Biliću nakon ugodnog starta novog kvalifikacijskog ciklusa.
>Petrić potvrdio pobjedu i otklonio Bilićeve dvojbe
>Arno Piijpers: Hrvatski igrači su majstori na svojim pozicijama
>Zagrijavanje za Englesku: ´Ajmo loža!
Ako je prije utakmice s Kazahstanom imalo sumnjao u momčad koju je doveo do četvrtfinala Eura, onda su sinoć na maksimirskom stadionu one definitivno otklonjene. Hrvatska je pružila igru na višem nivou nego u svojoj posljednjoj službenoj utakmici i dokazala da projekt ide dalje. Pravim putom.
"Osjetilo se po reakciji publike koliko smo dobri bili, ako već mi na terenu to nismo do kraja osjetili. Čestitam Kazahstancima na težnji da igraju nogomet i publici koja je došla u velikom broju. Mislim da mogu biti zadovoljni. Igrali smo upravo onako kako smo najavili, znali smo da ćemo preseliti igru na njihovo polje. Jedino je bilo upitno, a to je specifično, za nogomet, kada će se naša težnja iscrtati na rezultatu. Gol je morao pasti nakon onoliko prilika, visio je u zraku i rezultatski smo ubili utakmicu dovoljno rano."
Ima li izbornik kakvih zamjerki?
"Postoje male taktičke zamjerke, nekoliko zakašnjelih reakcija. I period u drugom poluvremenu kada smo malo solirali, prerano davali zadnji pas. Rekao sam igračima da je 2:0 opasan rezultat, da moramo zabiti još jedan. Ali rekao sam također da ne pritišću cijelo vrijeme, da igraju pametno."
Prije Slovenije, pribojavali ste se pada koji je logičan kod momčadi koja se isprazni na velikom natjecanju...
"Od Eura smo išli samo prema gore. Nismo se mi bojali pada već smo upozoravali da se ne smijemo opustiti jer je to specifično za ekipe koje dođu do određenog nivoa igre. Već u Sloveniji vidjeli smo da se radi o bezrazložnom strahu. Ova ekipa sama gura tu lopticu dalje."
Rezultati ostalih utakmica u skupini?
"Rezultati su očekivani, znali smo da će Bjelorusija teško pobijediti i nadali smo se neriješenom. Rezultat samo pokazuje snagu jednih i drugih. Pobjeda Engleza? Očekivana.
"Protiv Engleske s više samopouzdanja"
"Koliko će nakon ove uvjerljive pobjede biti lakše igrati protiv Engleza?", zanimalo je engleskog novinara koji je ovih dana fokusiran isključivo na protivničke redove.
"Bit će to nova utakmica. Novinari mogu kalkulirati koliko god hoće. Definitivno ćemo ući u utakmicu s više samopouzdanja nego protiv Kazahstana jer smo odlično otvorili kvalifikacije. Nisam gledao Engleze, možda su igrali dobro u prvom poluvremenu, a nisu zabili."
Modrić je odigrao odlično. Protiv Engleza će sasvim sigurno biti dodatno motiviran...
"Utakmica će bit motivirajuća za sve nas, ona će biti nešto posebno i za naše navijače. Naravno, bit će posebna i za igrače koji igraju u Premiershipu, za Modrića i Ćorluku, jer je uvijek dodatan motiv kada igrate protiv reprezentacije zemlje u kojoj igrate nogomet. Modrić je bio nevjerojatan, uvijek je takav jer voli nogomet.Jedan od najboljih igrača u Europi."
"Interes West Hama je dobra stvar"
Ometaju li vas glasine oko prelaska u West Ham?
"Sjajno je da me vežu za klub iz lige koja je najbolja na svijetu. N, to me ne ometa u radu, samo mi pomaže. Na treningu se stalno zafrkavamo, igrači me traže da ih povedem u Englesku... To je samo dobra stvar jer interes West Hama dokazuje da radimo pravi posao."
D.R.
Foto: K.H.