Večeras rasplet skupine D Lige prvaka
VEČERAS se igraju samo dvije utakmice posljednjeg kola Lige prvaka i to one iz skupine D. Srnin Šahtar dočekuje Benficu iz Lisabona, dok već osigurani Milan na San Siru igra protiv Glasgowskog Celitca.
Šahtaru treba pobjeda i poraz Celtica na San Siru
Nakon sjajnog početka i pobjeda protiv Celtica i večerašnjeg protivnika Benfice, Srnin Šahtar se s tri uzastopna poraza doveo u situaciju da uoči posljednje kola skupine D Lige prvaka ne odlučuje sam o svojoj sudbini. Za prolaz u sljedeći krug potrebna mu je večerašnja pobjeda, ali i poraz Celtica protiv bezbrižnog Milana koji je prošlo kolo već osigurao prolazak dalje.
S druge strane Benfica sa 4 boda vreba treće mjesto koje vodi u završnu fazu kupa Uefa i eventualna pobjeda protiv Ukrajinaca bi potpuno potopila Ahmetove europske snove i lišila Šahtar europskog proljeća.
Iako su Ukrajinci slavili u gostima u prvom dvoboju ove dvije momčadi i sam trener narančastih Mircea Lucescu je svjestan da ih večeras čeka sasvim drugačija utakmica.
"Nama treba pobjeda, ali nemojmo zaboraviti da i Portugalci silno žele pobijediti i da im trebaju bodovi. Prikazali su sjajan nogomet u utakmicama protiv Celtica i protiv Milana kod kuće i dokazali kako iz utakmice u utakmicu napreduju",
Iako su Brazilac Brandao, veznjak Vukić i Chigriski imali sitnijih poteškoća sa ozljedama, Lucescu će ipak imati sve igrače na raspolaganju.
"Nemamo ozlijeđenih igrača, a vraća nam se i Ferdinandinho nakon kazne. Nadam se da ćemo večeras pokazati više koncentracije u ključnim trenucima što nam je falilo u prošlim utakmicama, a i da će nas sreća poslužiti.", zaključio je rumunjski stručnjak.
Momčad iz Glasgowa je zasigurno jedno od ugodnijih iznenađenja ovogodišnje Lige prvaka, što su pokazali pobjedivši sve protivnike u ovoj skupini, uključujući i branitelje naslova i večerašnjeg protivnika Milana.
Računica je jasna; bod im je dovoljan da bi osigurali prolazak dalje, a ukoliko se iz Milana vrate s cijelim plijenom u sljedeću fazu prolaze s prvog mjesta u skupini i drugu utakmicu osmine finala će igrati kod kuće. Sličan motiv imaju i Rossoneri, a jedina razlika je što su oni već osigurali prolazak dok Celticu za vrat pušu Ukrajinci koji paralelno traže bodove protiv Benfice.
U Celticovom taboru su itekako svjesni ozbiljnosti situacije i s oprezom iščekuju večerašnji dvoboj.
"Potpisali bi neriješen rezultat i prije početka utakmice, ali svjesni smo da će utakmica biti iznimno teška. Milan se već kvalificirao, ali sigurno žele prolazak dalje s prve pozicije." najavio je utakmicu napadač zeleno bijelih Veneegoor Hesselink.
"Milan je vrlo iskusna momčad i sigurno da će ići po pobjedu ili možda remij što bi nama iznimno odgovaralo. Mi smo ih već pobijedili i znamo kako trebamo odigrati. Nadam se istom scenariju i večeras." na kraju je zaključio Hesselink.
M.P.
Foto: AFP