Pranjić: Afonso se pomirio s ostankom
U RAZGOVORU za Totalsport, hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić otkriva pozadinu jučerašnje ''eksplozije'' svog Heerenveena, a posebno Brazilca Afonsa Alvesa.
Nevjerojatna pobjeda protiv Heraclesa s 9-0 u 7. kolu nizozemskog prvenstva, uz sedam pogodaka brazilskog centarfora Afonsa Alvesa, omogućila je Heerenveenu, klubu Danijela Pranjića, vrhunski medijski status diljem cijele Europe, barem na jedan dan. Vijest je obišla sve strane Starog kontinenta, vjerojatno se probila i malo dalje...
"Istina, baš se ne događa često da dobijete utakmicu s 9-0. Afonso je ovu utakmicu napokon igrao od početka i zabio je sedam komada. Nevjerojatno! Ne moram ništa ni pričati o tome. Čovjek ih je sam pobijedio."
Nakon ovakvog rezultata, pitamo se da li su igrači Heraclesa uopće bili na terenu, i što su na njemu radili?
"Jesu, bili su na terenu. Jednostavno smo ih razbili. Nakon što smo izgubili prošlu utakmicu u Kupu UEFA s 5-1 od Helsingborga, izašli smo napaljeni na teren protiv Heraclesa. Morali smo pobijediti pred svojom publikom. Nakon što je krenula golijada, oni su pukli. Na kraju, činilo se doista kao da ih nema na terenu."
Zanimalo nas je i kako Danijel komentira ispadanje njegovog kluba iz Kupa UEFA. Heerenveen je, naime, na svom terenu pobijedio s 5-3, a potom je u Švedskoj pretrpio debakl i izgubio s 5-1.
"Normalno da nam je bilo jatko teško nakon tog poraza od 5-1 kojeg nitko nije očekivao. U prvoj utakmici smo ih kod kuće pregazili. Istina, oni su nam dali ta tri gola, ali su loše igrali. Mi smo uzvratnu utakmicu odigrali jako loše. Jasno da je klub bio malo uzdrman nakon takvog poraza. Navijači su bili ljuti. Stoga smo se, najviše zbog navijača, morali vaditi u ovoj utakmici protiv Heraclesa, i učinili smo to na najbolji mogući način."
Potvrdio je svoj ostanak u klubu...
"Ostajem sigurno cijelu ovu sezonu u Heerenveenu. Imam novi ugovor i sada se mogu koncentrirati samo na utakmice i truditi se dobrim igrama opravdati povjerenje. Dakle, zasad ne tražim novi klub, a vidjet ćemo kako će stvari stajati na kraju sezone. "
I na kraju, logično pitanje. Zašto Afonso Alves nije igrao na početku sezone, zbog čega mu je nastup protiv Heraclesa bio tek drugi u prvenstvu, a treći ukupno ove sezone (igrao je i uzvratnu utakmicu protiv Helsingborga)?
"Afonso je ljetos tražio odlazak, htio je otići u neki bolji klub. Prošle sezone je zabio 34 gola, bio je najbolji igrač lige. S reputacijom brazilskog reprezentativca, smatrao je da zaslužuje veći klub, no, uprava ga je odlučila zadržati. Zapravo, bili su ga spremni pustiti, ali uz odštetu od 20 milijuna eura. Nije se našao niti jedan klub koji bi to mogao ponuditi. Tu su nastali problemi jer se u početku nije mogao pomiriti s ostankom. No, sada je sve u redu, počeo je igrati, i vrlo brzo je proradio. Sigurno je da smo s njime puno jača momčad", zaključio je Pranjić.
Totalsport
Foto: M.Č.