Sanader: Nema odgode primjene ZERP-a
NAKON što su se u nekim hrvatskim novinama pojavili napisi da je Vlada ublažila retoriku o primjeni ZERP-a te da bi čak moglo doći do odgode njegove primjene, premijer Ivo Sanader u srijedu je potvrdio da će Hrvatska od 1. siječnja 2008. početi primjenu Zaštićenog ekološko-ribolovnog pojasa.
Sanader je danas na novinarsko pitanje o tome hoće li Hrvatska od 1. siječnja 2008. prema odluci Hrvatskog sabora početi primjenjivati ZERP, Sanader je odgovorio potvrdno.
Predstavnik Europske komisije u ponedjeljak je u Bruxellesu izjavio da bi aktiviranje ZERP-a od 1. siječnja 2008. imalo negativan utjecaj na hrvatsko pristupanje Europskoj uniji, a glavni hrvatski pregovarač Vladimir Drobnjak istodobno je rekao da je odluka o ZERP-u "suverena odluka Hrvatskog sabora" koja je obvezujuća, dodavši kako Hrvatska nema namjeru zabraniti pristup talijanskim i slovenskim brodovima pristup ZERP-u, nego osigurati da i za njih vrijede isti uvjeti kao i za hrvatske brodove.
Zajednički parlamentarni odbor EU-Hrvatska jučer je odbacio amandman Boruta Pahora da se u deklaraciji pozove Hrvatsku da povuče svoju odluku o aktiviranju ZERP-a od 1. siječnja 2008. i za zemlje EU-a.
Hrvatski sabor je, podsjećamo, 15. prosinca 2006. odlučio da će se Zaštićeni ekološko-ribolovni pojas i za države članice EU primijeniti najkasnije 1. siječnja 2008.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati