Wenger: Još uvijek smo - nigdje
ARSENE WENGER svjestan je da njegova momčad ima kapacitet za najveće domete. U Bukureštu će Topnici večeras tražiti svoju devetu čistu pobjedu i to bez Eduarda da Silve, Williama Gallasa, Jensa Lehmanna, Tomasa Rosickog, Alexa Songa te Alexa Hleba koji su na popisu "nedostupnih".
Iako je francuski stručnjak izuzetno zadovoljan, pa i pomalo euforičan zbog sjajnog starta sezone, svakom prilikom trudi se istaknuti da svemirski Arsenal zapravo još nije napravio ništa konkretno.
"Čini mi se da je moja momčad odrasla, da igramo puno efikasnije. Uspjeli smo izbalansirati lijepu igru i efikasnost, ali još uvijek nismo ništa postigli, zar ne? Odigrali smo par dobrih utakmica, a to može svaka momčad lige." - priča Wenger.
"Još smo uvijek - nigdje. I dalje nas čeka borba s Unitedom i Cityjem. Htjeli bi ostati dobri kao što smo trenutno, ali to nije dovoljno. Da bi momčad bila prava mora nešto zajednički postići. A mi smo još uvijek miljama daleko od toga." - dodao je dugogodišnji menadžer Arsenala.
A sumnjamo da se radi o pili naopako kada je Wenger u pitanju. Nakon rapsodije u srazu s dvostrukim osvajačima Kupa UEFA koji su na Emirates Areni pali bez ispaljenog metka Wenger s maksimalnim oprezom govori o sljedećem protivniku.
Rumunjska ekipa muku muči u domaćem prvenstvu, a poraz koji su doživjeli na otvaranju Lige prvaka rezultirao je odlaskom nekadašnje reprezentativne zvijezde Gheorghea Hagija. Takvoj njegovoj odluci kumovao je i vlasnik kluba Gigi Becali, koji se nije ustručavao miješati Hagiju u posao.
Talijan Massimo Pedrazzini prihvatio se vrućeg krumpira i preuzeo Hagijev posao na klupi Steaue. On tvrdi da nimalo ne strahuje od dolaska Arsenala, koji već tradicionalno zna zapeti na gostovanjima u istočnoj Europi. Iako je rumunjska momčad s Pedrazzinijem ostvarila prvu pobjedu od kolovoza ove godine, Becali je i dalje u elementu. Svom novopečenom treneru zaprijetio je otkazom ukoliko izgubi od Arsenala.
D.R.
Foto: AFP