"Suša" brine Mladena Petrića
"SLJEDEĆU igramo s Andorom, pa njima ću valjda zabiti." - našalio se nakon Estonije Mladen Petrić, koji je svoje jedine golove u kvalifikacijama zabio upravo amaterima iz Andore. Sjećamo se maksimirskih 7:0 i četiri Petrićeva pogotka nakon više od pet godina čekanja na trunku izborničke pozornosti. Petrić u posljednje vrijeme nije u formi na kakvu nas je navikao. Odnosi se to isključivo na njegov doprinos u pogocima, jer Mladen i dalje briljira u organizaciji i suradnji, njegova silna borbenost nemalo olakšava posao suigračima, a pozitivna drskog zagorčava život protivniku.
No, činjenica je da svaki napadač "pada" ako ne zabija. I nema ništa čudno u Mladenovom nezadovoljstvu. Negdje se ono dotiče i statusa u novom klubu jer je lanjski najbolji igrač švicarskog prvenstva očekivao plodniji start u Bundesligi. Prošla su četiri kola, a Petrić još čeka na svoj prvi pogodak za Borussiju.
Što se reprezentativnog statusa tiče, ne mora brinuti. Izbornik Slaven Bilić tvrdi da je izuzetno zadovoljan igram svog ljubimca;
"Sjetimo se pogotka koji je zabio Norvežanima, pa njegove izvedbe protiv Izraela, gdje je uz Dudua bio ponajbolji na terenu i izborio jedanaesterac. Sjetimo se i da je Petrić dugo bio ozlijeđen, da je propustio Makedonce, na kraju krajeva, da je promijenio i klub što nosi pozitive, ali i negativne situacije. Očekujemo od njega da se izbori za svoj status u klubu. Uostalom, on nije tip igrača kao što je Pippo Inzaghi koji mora dati gol da opravda svoju minutažu. Petrić je razigravač i golgeter, kao i Dudu." - tvrdi izbornik.
Sjetimo se i one okomite lopte kojom je Petrić počastio Srnu za njegov drugi pogodak na Koševu. Bila je to, kako bi izbornik rekao, čista perverzija.
"Da, ali treba mi taj pogodak, da si podignem samopouzdanje. U Dortmundu mi ne ide prema planovima i bilo bi zaista dobro kad bi zabio u sljedećoj utakmici. Bit će teško ponoviti igru koju smo pokazali protiv Andore u Zagrebu, gdje je svaka akcija ispred njihovog gola završavala pogotkom. Odigrali smo strašno dobro. U srijedu treba što prije zabiti, onda više ne moramo stajati u svom šesnaestercu, već možemo opuštenije krenuti prema naprijed. No, i protiv Estonije smo u početku imali mnogo prilika, pa smo dugo čekali na pogodak. Ne smijemo gubiti glavu, a pogodak će sigurno pasti. U 5. ili 45. minuti, svejedno." - kaže naš napadač.
D.R.
Foto: I.L.