Tri napadača otela autobus u Italiji
TRI OSOBE, za koje se vjerovalo da su podrijetlom iz Sjeverne Afrike su danas otele autobus u blizini grada Alessandria u Sjevernoj Italiji.
Autobus je prometovao prema gradu Novarra, a sama otmica se dogodila na odjeljku auto-ceste između Alessandrije i Acqui Terme. Kako javlja Reuters, muškarci su bili naoružani noževima i vatrenim oružjem.
Reuters javlja da je tijekom otmice ozlijeđen policajac izvan dužnosti koji je uboden nožem, ali njegovoživot nije u opasnosti, dok BBC prenosi kako su napadači ubrzo nakon otmice pustili sve taoce a potom s kantama benzina zapalili autobus.
Otmičari su odustali kada im je put prepriječila blokada karabinjera. Neki od medija navode da je tada došlo i do vatrenog okršaja otmičara i karabinjera. Jedan od otmičara je odmah uhićen, a za njega agencija ANSA navodi da je albanske nacionalnosti.
Neki od izvora tvrde da je u otmici ozlijeđene dvije putnice. Drugi izvori, pak, navode da je autobus prevozio učenike.
Kasnije su uhvaćena još dvojica otmičara, a jedan od njih se prije toga navodno bio zabarikadirao na obližnoj farmi.
Identiet i nacionalnost otmičara, kao i njihovi mogući motivi, još uvijek nisu poznati.
D.A.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati