Glavaš otpušten iz bolnice
BRANIMIR GLAVAŠ je nakon više od dva mjeseca bolničke njege jutros oko 11 sati pušten na kućno liječenje.
Kako doznajemo od njegova odvjetnika Ante Madunića, to su ovih dana i očekivali s obzirom da se Glavaš puno bolje osjeća.
Glavaš se na odjelu za intenzivnu njegu KB Osijek nalazio od 2. prosinca prošle godine. Nakon otpuštanja iz bolnice, o Glavaševom zdravlju će skrbiti obiteljski liječnik.
Jučer je prof. dr. sc. Željka Vukšić - Mihaljević Županijskom sudu u Osijeku dostavila svoj nalaz i mišljenje u kojemu stoji da je sadašnje psihičko stanje Branimira Glavaša "ukupno poboljšano" te da je isti sada sposoban "testirati realitet, sposoban razumjeti, pratiti i kontrolirati radnje svojih odvjetnika te davati im prijedloge i savjete u sudskom postupku".
Vještak je ocijenio da je moguće nastaviti postupak, ali da je za daljnji oporavak potrebno nastaviti psihijatrijsko liječenje u redovnoj bolnici i nadalje ambulantno, u uvjetima kućne njege.
Glavaš ne bi smio biti izložen novim psihotraumatskim situacijama, kao što bi to primjerice bilo ponovno određivanje pritvora, smatra vještak.
Nakon što je razmotrio spomenuti nalaz, istražni sudac Mario Kovač je odmah donio rješenje kojim se protiv Glavaša nastavlja istraga. Protiv te odluke Glavaš ima pravo žalbe u roku od tri dana.
Podsjećamo, istraga protiv Branimira Glavaša, prvoosumnjičenog u tzv. slučaju selotejp, privremeno je prekinuta 20. prosinca prošle godine zbog njegove tadašnje procesne nesposobnosti, a budući da se Glavaš sada smatra procesno sposobnim (pri čemu će biti poštivani uvjeti naznačeni u mišljenju vještaka) istražni je sudac odmah naložio ročište za 14. veljače 2007.
B.S./I.M.
Foto: J.D.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati