U eksplozijama u Bagdadu poginulo 30 ljudi
NAJMANJE 30 ljudi je poginulo jučer u pucnjavama i eksplozijama auto-bombi, koje su jučer pogodile Bagdad, javlja BBC.
U sjevernom Bagdadu, ubijeno je najmanje 15 osoba, kada su naoružani muškarci napali autobus koji je prevozio zaposlenike Shia Endownmenta, čija je uloga nadgledanje vjerskih objekata i džamija.
Nedugo nakon toga, najmanje 15-ero ljudi je poginulo, a ranjeno ih je više od 25, u tri eksplozije auto-bombi, do kojih je došlo u blizini benzinske postaje u jugozapadnom dijelu Bagdada.
Američka vojska je izvijestila kako je jučer u Bagdadu poginuo jedan američki vojnik, a još pet ih je ranjeno u napadu naoružanih pobunjenika na američku vojnu patrolu.
Irak posljednjih mjeseci svakodnevno potresa nasilje između pripadnika šijitske i sunitske skupine.
Jučer je Kofi Annan za BBC izjavio kako je nasilje sada "gore od civilnog rata". Iračke vlasti su odbacile Annanovu tvrdnju i izjavile kako je život bio puno gori za vrijeme vladavine Saddama Husseina.
I.M.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati