Bandić pod policijskom istragom?
GRADONAČELNIK Milan Bandić i zagrebačko Gradsko poglavarstvo su pod policijskom istragom jer su se brojni poslovi sklapali izravnom nagodbom. Na taj način najviše poslova je sklopljeno s građevinskim tvrtkama, a najvrijedniji posao u iznosu od 23 milijuna kuna je ostvaren s tvrtkom Pionir, od koje je Bandić ovo ljeto kupio svoj novi stan.
Izravna nagodba sklapa se u nepredviđenim situacijama, u žurbi ili kada se posao treba odraditi po cijeni povoljnijoj od one koju diktira tržište. Međutim, zagrebačko Gradsko poglavarstvo to je činilo vrlo često.
Prema saznanjima do kojih je došla RTL Televizija, od ukupno 293 posla za izvršenje njih 113 izvođači su izabrani izravnom pogodbom. Najviše njih se bavi graditeljstvom.
"Ne bih ja komentirao špekulacije. Neka pravosuda tijela odrade svoj posao"- bio je kratak Bandić odgovarajući na novinasrko pitanje o istrazi.
Policijska istraga bi se trebala proširiti i na javnu nabavu gradskog Holdinga.
R.I.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati