Oslobođeni deseci talaca u Bagdadu
KASNO sinoć po lokalnom vremenu je u niz akcija specijalnih policijskih jedinica u Bagdadu oslobođeno posljednjih 40 talaca iz skupine otete u iračkom ministarstvu visokog obrazovanja.
Prije toga su sami otmičari - za koje se tvrdi da su bili odjeveni u uniforme iračke policije - pustili 20-ak talaca. Ranije tvrdnje o 100-ak talaca su se pokazale pretjeranima.
Većina oslobođenih talaca je bila u Bagdadu, odnosno na putu prema šijitskim četvrtima na kojima vlada ima tek nominalni nadzor.
Vjeruje se da je akcija izvedena uz sudjelovanje ili prešutnu suradnju dijela policijskih snaga, tako da su tim povodom uhićena petorica najviših policijskih dužnosnika.
Irački premijer Nouri al-Maliki je otmicu objasnio kao posljedicu obračuna među zavađenim paravojnim formacijama, odnosno nastojanjima nekih od njih da izvrše pritisak na njegovu vladu.
D.A.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati