Budan: Ovo je moja godina
U TRENUTKU kad je štovateljima igre Igora Budana već ponestalo laskavih riječi, usmjerenih ponajprije na Rusanovu 13, Riječanin se iznenadno našao na popisu putnika za Tel Aviv. Tek jučer prvi je put stisnuo ruku izborniku Biliću i većini igrača, da bi nakon 24 sata, poput pravog profesionalca izvlačio podatke o reprezentaciji Izraela.
U metežu koji su svojom pojavom u začuđujuće mirno jutro na zagrabačkom Plesu izazvale figure u bijelim trenirkama, praćene hrpom menadžera i različitih uhljebljenika, Budan je iz više razloga mnogima bio prvi pick za razgovor. Jedan od tih motiva svakako je posao koji odrađuje u Italiji, jer statistika u zadnjih šest kola kaže - pogodak po utakmici. Drugi, ali nikako manje važan razlog zbog kojeg poželite saznati više o momku koji je dugo vremena proveo negjdje na margini, njegov je iznimno težak profesionalni put.
Venezija ga otima matičnoj Rijeci poslije dvije istaknute sezone, no Budan rastrgan među raznim posudbama, ozljedama i dugim oporavcima, nakon višegodišnjeg staža u Serie A ostaje tek - neosporan ali i neafirmiran talent. Ova sezona dobijela je preokret u pravom smislu te riječi.
"Volio bih i da moja Parma bolje stoji na ljestvici, ali valjda će i to doći s vremenom. Istina, stalno primam pohvale za svoju igru, u posljednje se vrijeme sve poklopilo. Ali, mislim da sam i ja konačno zaslužio da dođem do ovog statusa, jer su me ozljede godinama sputavale da pokažem što mogu. Od mene su svi očekivali da postanem dobar i dosadilo mi je što su me svi dugo vremena gledali smo kao perspektivnog nogometaša. Mislim da je i ovaj poziv u reprezentaciju samo dodatan znak da je ova godina - moja godina, i da sam konačno spreman za stepenicu više." - kazao nam je Igor uoči puta za Tel Aviv.
"Reprezentacija? Naravno da se nadam minutaži, pa zato sam i ovdje. No, za mene u ovom trenutku minutaža u Tel Avivu neće značiti nešto posebno, jer sama činjenica da sam nakon svih problema došao do reprezentacije, veliki je uspjeh. Mada, bila bi laž kazati da se ne nadaš minutama. Upoznao sam se s ostalim dečkima, najviše smo razgovarali o Izraelu i gledali njihove DVD-ove. Mislim da utakmica neće biti lagana, ali je trebamo odigrati kao da je najvažnija dosad." - dodao je Parmin napadač.
Foto i tekst: D.R.