Petrač: Nisam kriv
NA ZAGREBAČKOM Županijskom sudu danas je u slučaju otmice sina generala Zagorca svjedočio Hrvoje Petrač. Petrač je tijekom jednoiposatnog davanja iskaza tvrdio kako nije kriv i kako o otmici nije ništa znao.
Ustvrdio je i kako Zagorčevog sina smatrao dijelom svoje obitelji, te da je tijekom otmice bezuvjetno pomagao Zagorcu, i pitao ga hoće li zvati policiju.
Rekao je i kako je na sve načine pokušao prikupiti što više novca tijekom otmice, no da je shvatio da niti od jedne banke neće moći dobiti toliko novaca.
Tada se obratio Ivanu Matekoviću jer je preko njega mogao doći do novca, odnosno pokupiti ga od kamatara u Zagrebu.
Petrač je ponovio i kako je sa Zagorcem bio u prijateljskim odnosima te baratao s njegovom imovinom koji Zagorec kao pomoćnik ministra obrane nije mogao javno pokazati, zbog čega mu i nije trebao takav skandal kako bi došao do njegovog novca.
Petračevo svjedočene nastavilo se i poslijepodne.
A.H.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati