Nastavlja se provedba projekta "Net u školi"
T-HT i Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa potpisali su Ugovor o nastavku suradnje na zajedničkom projektu "Net u školi", čime će četvrtu školsku godinu za redom osnovnim i srednjih školama te njihovim učenicima biti omogućen besplatan pristup Internetu.
Kao i do sada, tijekom školske godine 2006./07., u okviru projekta "Net u školi", T-HT učenicima besplatno dodjeljuje 100 milijuna minuta za pristup Internetu izvan škole. Od ove godine uvedena je mogućnost da učenici koji se za pristup Internetu koriste MAXadsl priključkom, u okviru ovoga projekta, dobiju 3 milijuna besplatnih paketa MAXadsl prometa od po 256 MB. Tako će odgovorna osoba u školi, ovisno o njihovu odabiru, učenicima moći dodijeliti ili paket od 30 besplatnih minuta ili paket od 256 MB besplatnog prometa za korištenje kod kuće.
Također, nastavlja se priključivanje matičnih osnovnih i srednjih škola udaljenim ADSL pristupom na Privatnu mrežu, a do trenutka priključenja sve će škole i nadalje, svakoga dana u tjednu, imati pravo korištenja 10 besplatnih sati dnevno pristupa Internetu putem ISDN priključka.
Internetizaciju hrvatskog školstva, započetu od Ministarstva prosvjete i športa, T-HT podržava još od 2001. godine, a projekt Net u školi pokrenut je u lipnju 2003.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati