Srna i Sablić otpali za Englesku
DOK SE GORAN Sablić već vraća u Kijev, Dario Srna ostat će s momčadi te ići na terapije, no gotovo je sigurno kako neće u srijedu zaigrati.
Kako je na današnjoj konferenciji za novinare kazao Slaven Bilić, nakon jutrošnjeg razgovora sa Srnom shvatio je da naš reprezenttaivac neće moći izaći na teren u srijedu.
"Nadam se da će se Sablić što prije oporaviti, te da će biti spreman za Izrael. Dario nije 100 posto izgubljen, ali teško da će biti spreman do srijede." - rekao je Bilić dodavši kako je Niko Kovač dobro, te da je već jutrošnji trening odradio normalno.
"Miki Rapaić će također biti spreman i igrat će vjerojatno od prve minute" - rekao je Bilić ne želeći otkriti tko bi još mogao startati u srijedu.
"Neću niti ovaj put, kao što nisam ni prije, tri dana prije utakmice objaviti sastav. Imam u planu dvije varijante, i obje su dobre. To je sigurno i to je sve što ću reći. Za jednu od te dvije varijante ću se odlučiti" - rekao je okupljenim novinarima Bilić.
"Imamo još dva dana, nemam nikakve nedoumice. Te dvije varijante smo imali i prije Andore." - dodao je naš izbornik.
"Bilo bi pogubno za nas da mi sad poletimo u neku euforiju. Treba priznati objektivno kako kod nas dolazi ekipa koja je u vrhu svjetskog nogometa, koja ima nekoliko igrača koji konkuriraju za najbolje na svijetu. Mi se prema njima nemamo pravo postaviti bahato, ali imamo puno samopouzdanja i pokušat ćemo pobijediti." - komentirao je Bilić dodajući kako se ova utakmica ne može usporediti s niti jednom koje je Hrvatska dosad igrala na domaćem terenu.
"Eventualno s onom protiv Italije u Splitu, ali Danska, Švedska i ostale su ništa prema Engleskoj. Ovakav protivnik nam nikad nije došao" - odgovorio je Bilić na pitanje novinara hoće li Hrvatska i nakon Engleska ostati neporažena na domaćem terenu.
Komentirajući izostanak Stevena Gerrarda, Bilić je kazao kako ga McClaren ne može nadomjestiti, jer je on strašan igrač. "Daje ritam momčadi, na svakoj utakmici pogodi ili rašlje ili stativu. S njim McClaren dosta gubi. To je veliki hendikep za Englesku" - rekao je Bilić.
Naš izbornik nije puno komentirao susret Makedonije i Engleske. Rekao je tek kako Englezi nisu igrali loše te da su imali dosta šansi. "Niti Makedonci nisu igrali loše" - dodao je.
A.H.