Objavljena fotografija Natasche Kampusch
FOTOGRAFIJA Natasche Kampusch nakon bijega po prvi put je objavljena na naslovnici jednog austrijskog medija. Večeras će Natascha dati intervju austrijskoj državnoj televiziji ORF koji će se emitirati u 20.15 sati.
No, danas su neki austrijski mediji već objavili kraće intervjue s djevojkom, a austrijski News Magazine objavio je i njezinu fotografiju nakon bijega.
Natascha je u intervjuu za News Magazine rekla kako je od 12 godine konstantno razmišljala o bijegu, te da je jednom pokušala pobjeći iz otmičarevog automobila, on on ju je primio i stisnuo gas.
"U 12 godini obećala sam samoj sebi kako ću jednog dana pokušati pobjeći." - kazala je Natascha.
"Uvijek sam mislila kako sigurno nisam došla na ovaj svijet da cijeli život budem negdje zaključana, i da mi cijeli bude uništen. Uvijek sam se osjećala kao pile zatočeno u kokošinjcu . Vidjeli ste svi u kakvoj sam prostoriji živjela" - rekla je Natascha.
"Od svih ljudi na svijetu, zašto se to moralo dogoditi baš meni" - pita se Natascha koja je rekla i kako se znalo dogoditi da joj Prikopil nije davao dosta hrane.
Austrijski magazin Profil objavio je kako je nakon što je pobjegla imala isto kilograma kao i u vrijeme kad je oteta - samo 42 kilograma.
Natascha je za News ispričala kako je do bijega došlo sasvim spontano.
"U jednom trenutku nalazila sam se kod dvorišnih vrata i tada sam osjetila koliko sam zapravo slaba. No, osjećala sam se dovoljno dobro da pokušam još jednom pobjeći. Kad sam izašla na ulicu u jednoj kući sam vidjela otvoren prozor i ženu kako kuha. Zamolila sam ju da pozove policiju. " - ispričala je Natascha koja je rekla i kako se priviknula na vanjski svijet te da nema nikakvih problema s daljnjom prilagodbom.
Namjerava završiti školu, te razmišlja o tome što bi radila u životu. A dodala je i kako će možda napisati knjigu o svom zatočeništvu.
A.H.