Uhićeni prvi huligani na SP-u
TRI ENGLEZA, koji su mrtvi pijani sletjeli na aerodrom u Koelnu, uhićeni su kada su izvrijeđali taksista koji ih je odbio povesti zbog stanja u kojem su bili. Nakon toga su "udarili" po njegovom autu, ali je ubrzo pristigla policija.
Nasilni Englezi su se uspjeli "proslaviti" svega nekoliko minuta po dolasku u Njemačku, kao prvi navijači uopće koji su uhićeni na SP-u. Oni su proveli noć na trIježnjenju u ćeliji i ujutro pred prekršajnim sucem priznali krivnju za nedolično ponašanje na javnom mjestu i pijanstvo. Kažnjeni su novčano i prognani iz Koelna do kraja prvenstva, ali im je dopušteno da ostanu u Njemačkoj.
Engleski istražitelji koji su već u Koelnu, proučavaju dokaze protiv sunarodnjaka i ako se utvrdi da se slučaj može tretirati kao huliganizam povezan s nogometom, po povratku u Englesku će se na njih primjenjivati zabrane odlaska na stadione.
Frankfurt strepi
Policijski dužnosnici u gradu na Majni izjavili su kako očekuju "ozbiljnu" situaciju večeras, jer se očekuje da će do kraja dana u grad stići preko 30 tisuća engleskih navijača.
Njemačka policija je dobila dojave kako će neke njemačke navijačke skupine udruženo pokušati napasti Engleze za osvetu zbog njihovog divljanja po Muenchenu 2001, kada se u Bavarskoj igrala kvalifikacijska utakmica za SP.
Achim Thiel, šef frankfurtske policije, čiji policajci patroliraju ulicama zajedno sa uniformiranim kolegama iz Engleske izjavio je: "Spremni smo. Svaki pokušaj izazivanja nereda ćemo sasjeći u korijenu. Policajci imaju jasnu naredbu da ne ometaju ljude koji se zabavljaju, ali imamo snage i ljudi za riješiti svaku situaciju."
Z.A.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati