Trdin: Đapić u Izraelu
Tekst se nastavlja ispod oglasa
"Danas smo imali niz kontakata i susreta, a gradonačelnik Đapić posjetio je Yad Vashem", rekao je u telefonskoj izjavi za Hinu Trdin, dodavši kako će o "svim detaljima posjeta Izraelu izvijestiti na konferenciji za novinare u utorak".
Na upit jesu li posjetili i Ariel, grad s kojim je planirano bratimljenje, Trdin je ponovio da će javnost o svemu biti informirana po povratku iz Izraela te da je "posjet organiziran u planiranim terminima" i da su u Izrael otputovali 7. studenoga.
Gradonačelnik Đapić inače je trebao tada otputovati u izraelski grad Ariel radi dogovora o bratimljenju toga grada i Osijeka, no nekoliko dana prije puta gradonačelnik Ariela otkazao je taj službeni posjet. Do otkazivanja je došlo nakon optužbi Ephraima Zuroffa, voditelja Centra Simon Wiesenthal, da je "Đapić poznati ekstremni antisemit".
Nakon što je stiglo pismo iz Ariela, samo sedam dana prije planiranog puta u Izrael, u kojemu se Đapiću otkazuje gostoprimstvo, osim gradonačelnika Đapića koji je izrazio žaljenje zbog takva stajališta, potporu Đapiću dali su i predstavnici osječkih vjerskih zajednica. Predsjednik osječke Židovske općine Damir Lajoš, arhimandrit Miron Vučičević, prvi suradnik osječkopoljskog i baranjskog episkopa Lukijana, i glavni imam osječko-baranjski efendija Enes Poljić istaknuli su kako je "dobro graditi mostove prijateljstva u ime sretnije budućnosti", te da "treba prihvatiti pruženu ruku".
(Hina) xvsik ydd
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu? Kliknite ovdje.
Ovo je .
Homepage nacije.
Imate važnu priču? Javite se na desk@index.hr ili klikom ovdje. Atraktivne fotografije i videe plaćamo.
Želite raditi na Indexu? Prijavite se ovdje.
Učitavanje komentara