Subotica: Kampanja protiv emitiranja programa HRT-a
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Kao razlog za "skidanje" kanala HTV 1 i 2, Nova TV, RTL Televizija i OBN, navodi se da su one "divlje" jer njihovo emitiranje nije dopušteno zakonom.
Novosadski "Građanski list" je u četvrtak objavio da vlasnici novosadskih kabelskih sustava ipak neće prekinuti emitiranje programa tih televizija "jer to apsolutno nije protuzakonito" te da će odluku promijeniti samo ako mjerodavna srbijanska Agencija za radio-difuziju to naredi.
Dok srbijanske televizije optužuju kabelske sustave da im emitiranjem programa hrvatskih televizija stvaraju nelojalnu konkurenciju, javnost u Srbiji uglavnom je zadovoljna što je u mogućnosti pratiti program iz susjedne Hrvatske.
"Sama akcija je interesantna, promatrano iz više kuteva, iako u biti predstavlja želju za ponovnim zatvaranjem srpskog informativnog prostora. Nevjerojatno je to da u vrijeme kada je planet postao globalno selo i kada Srbija i Crna Gora rade na priključenju Europskoj uniji, takva nebulozna inicijativa uopće može zametnuti svoju klicu", navodi se u komentaru objavljenom na internet stranici Nezavisnog udruženja novinara Srbije.
Ovo je .
Homepage nacije.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati